Активісти протестують проти суду над учасником мовного протесту

Акценти
12 Листопада 2012, 11:04

Щойно у суді розпочали слухання справи Грузинова. Його звинувачують у порушенні статті Кримінального кодексу "Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу". Ще два тижні тому минув двомісячний термін утримання Віталія Грузинова під вартою, призначений судом. Тож його мали випустити на волю, вважають протестувальники. Оскільки жодних інших рішень суду не було.

На засідання Подільського суду прибув очільник київської "Свободи" Андрій Іллєнко. Наразі біля приміщення суду перебувають шестеро працівників міліції.

"Це не суд, а судилище над молодим хлопцем. Він захищав стареньку жінку, яку била міліція. Ми всі тоді вийшли проти антиукраїнського закону Ківалова – Колесніченка. Цей закон хоче спровокувати війни на Сході, в Криму. Державна мова має бути одна, і це хлопець вийшов за неї. Йому мали б дати Героя України, а не судити", – розповіла одна з протестувальниць Любов Зухар.

Як повідомлялось, 30 серпня Голосіївський районний суд Києва вирішив арештувати Грузинова на 2 місяці до 28 жовтня.

Грузинову інкримінують злочин, передбачений ст. 345 Кримінального кодексу (погроза або насильство стосовно працівника правоохоронного органу).

За версією слідства, чоловік завдав тілесні ушкодження двом військовослужбовцям внутрішніх військ.

Нагадаємо, 27 серпня міліція затримала Грузинова у залі Шевченківського районного суду Києва, під час розгляду кримінальної справи про ушкодження плитки на майдані Незалежності учасниками акції протесту проти прийняття нового Податкового кодексу наприкінці 2010 року. Грузинов проходить у цій справі в статусі підсудного.

У жовтні 2011 року співробітники міліції затримали Грузинова, що перебував у розшуку в межах розслідування кримінальної справи про пошкодження плитки.

Прокуратура Києва 5 липня порушила 4 кримінальні справи за фактом опору співробітникам міліції учасниками протесту біля Українського дому 4 липня в Києві.

90