Активісти оскаржили надання російській мові статусу регіональної на Донеччині

31 Серпня 2012, 18:08

Організація звернулась з  позовом до Донецької обласної ради з проханням про визнання незаконним і недійсним рішення  від 16 серпня 2012 року "Про реалізацію Закону України" Про засади державної мовної політики" про застосування на території Донецької області російської та інших мов національних меншин ".

Донецький окружний адміністративний суд 31 серпня ухвалив справу до розгляду і своїм рішенням зобов'язав Донецьку обласну рада опублікувати у своєму офіційному виданні оголошення про дату, час, місце слухань цієї  адміністративної справи, реквізити рішення, яке оскаржується і вимоги позивача.

Справа слухатиметься судовою колегією 14 вересня  в 11.00 в будівлі Донецького окружного адміністративного суду.

Нагадаємо, 16 серпня Донецька обласна рада на позачерговій сесії ухвалила рішення про надання російській мові на території області статус регіональної.  Того ж дня голова Донецької обласної ради Андрій Федорук зазначив, що говорити про фінансову сторону реалізації Закону "Про засади мовної політики" поки передчасно.

Як писав Тиждень.ua, за 16 днів дії закону «Про засади державної мовної політики» місцева влада 9 регіонів надала російській мові статус регіональної. При цьому у трьох регіонах заявили, що даний закон на їхній території є нечинним.

10 серпня закон про основи державної мовної політики, який передбачає встановлення офіційного використання регіональних мов у роботі місцевих органів державної влади при проживанні мінімум 10% носіїв на територіях, на яких поширена ця мова, вступив в силу.