«Сьогодні в Києві знову відбудеться народне Віче. Утім, суспільно-політичний контекст, яким воно супроводжується, не дозволяє нам назвати його просто «черговим». 16 січня Верховна Рада України в порушення всіх процедур ухвалила «закон про диктатуру». Зухвалість парламентарів та суть законопроекту, який перекреслює ключові громадянські права та свободи, окрім зрозумілого усім прагнення влади узаконити авторитарний режим, може мати й інші мотиви», – йдеться у заяві.
Євромайданівці цитують відомого дисидента Йосифа Зісельса, який наголосив, що вважає «закон про диктатуру» провокацією, що вчиняється з метою вивести суспільство зі стану рівноваги та змусити його піти на криваве протистояння.
«Вони вже два місяці штовхають нас на це. Євромайдан – це новий етап у розвитку громадянського суспільства, який вміє нейтралізовувати провокації. І головне зараз – витримувати цей мирний характер як домінуючий напрям протесту. Бо саме це знешкоджує владу», – сказав Зісельс.
Тим часом, активісти підкреслюють, що «в умовах оголошеної владою де-факто війни громадянському суспільству» потрібно зберігати ненасильницький характер протесту.
«Заклик до ненасильницького протесту – це не заклик до інертності та бездіяльності. Ненасильницький опір не обмежується винятково стоянням на Майдані, а насправді має безліч форм та інструментів, які належить вивчати та застосовувати. Ми переконані, що тільки ненасильницький характер протесту зможе забезпечити реалізацію наших прагнень», – наголошується у зверненні ініціативи Євромайдан SOS.