Активісти демонтували останній барельєф Жукова в Одесі

4 Лютого 2020, 17:37

В Одесі демонтували барельєф радянського маршала Георгія Жукова, який висів на стіні гуртожитку Одеського національного університету імені Мечникова. Про це 4 лютого повідомляє "Думская".

 

Як зазначають, барельєф демонтували активісти та студенти ОНУ. Їм намагалися завадити проросійськи налаштовані громадяни під керівництвом депутата облради Богдана Гіганова, але сторони обмежилися словесною перепалкою.

 

 

Учасник подій Олександр Єршов розповів, що патріотичні організації 5 років домагалися демонтажу барельєфа відповідно до закону "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного тоталітарних режимів", адже Жуков – один з керівників тоталітарної радянської держави і Комуністичної партії Радянського союзу.

 

 

Активісти звернулися з вимогою демонтувати барельєф до ректора університету Ігоря Коваля, він дав згоду на демонтаж силами громадськості.

 

 

Нагадуємо, що 10 лютого 2018 року Володимир В'ятрович заявляв, що в Україні декомунізація фактично завершилась. Тоді близько тисячі населених пунктів перейменували, а демонтували близько  2,5 тисячі радянських пам'ятників.