«Мені здається, що Рада ВО «Майдану» має бути протопарламентом, який буде структурований за комісіями, у кожній із яких працюватимуть моральні авторитети й спеціалісти. У цьому парламенті повинні постійно проходити засідання», – наголосив Луценко.
За його словами, перед рухом «стоїть завдання докорінно змінити систему – реформувати виборче право, правоохоронні органи, судову гілку і питання конституційної реформи».
«Найбільш необхідна умова – це усунення від влади теперішнього президента Віктора Януковича, а потім – прийняття відповідних законопроектів, які б дали життя цим реформам. Звичайно, є тактичні цілі – покарання винних за побиття студентів і відпущення невинних. Це те, що Майдан робив і буде продовжувати», – заявляє активіст.
За його словами, «цілі на місяць – створення осередків майданівців по всій Україні, які б займались реальними справами".
«Я бачу ці осередки як засоби захисту від атак режиму і засоби атак на режим. Щоб у кожному населеному пункті була група людей, яка б діяла згідно з завданнями Майдану, і знала, що за ними стоять мільйони однодумців. Зараз ми працюємо над регламентом громадського руху», – наголошує Луценко.
Він також зауважив, що "є певні українські традиції хаотичного прийнятті рішень, від яких треба позбавлятися у першу чергу».
Окрім того, на його думку, варто дбати про культуру прийняття рішень.
«З самого початку потрібно правильно сформулювати корпоративну культуру прийняття рішень. Кулуарщину, непрозорі перемовини, якими грішать наші політики, ми повинні відразу підрізати шляхом громадського тиску, а також тиску журналістів. Я впевнений, що якщо громадська організація буде викликати довіру у суспільстві, то у нас достатньо буде правників і спеціалістів, які розумітимуть, що потрібно рятувати з халепи людей. З іншого боку, щоб судді, прокурори, міліція розуміли, з ким вони мають справу, що суспільство може застосувати проти них санкції, не чекаючи революції», – вважає Луценко.
За його словами, Майдан має завжди мирно атакувати.
«Це мирний, але радикальний процес. Він може передбачати радикальне блокування будівель, але ми свято поважаємо фізичне здоров’я інших людей», – наголошує Луценко.
Як відомо, 22 грудня на Майдані в Києві лідери опозиції оголосили про створення громадської позапартійної організації "Народне об'єднання "Майдан". Згодом було вирішено перейменувати організацію у Всеукраїнське об'єднання "Майдан".
Нагадаємо, громадський діяч та журналіст Вікторія Сюмар, яка також увійшла до ради Народного об’єднання «Майдан», вважає одним з найбільших викликів НОМу в 2014 році репресії активістів. Ще один член ради об'єднання – голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко вважає, що одним із завдань "Майдану" має бути підготовка суспільства до самоврядування. Професор політології НаУКМА Олексій Гарань, який також увійшов до ради НОМ, вважає, що для успішності НОМу принциповим є не наявність лідерів, а активність громадян.