Активіст Балух оголосив сухе голодування

Акценти
22 Червня 2018, 18:00

Незаконно засуджений український активіст Володимир Балух оголосив сухе голодування. Про це кримському виданню "15 минут" повідомив громадський захисник українця архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент.

 

"Спілкувався з Балухом. Володимир повідомив, що керівництво Сімферопольського СІЗО вирішило виселити його з одиночної камери та перевести в загальну, адже вони вважають, що Володимир припинив голодування. Балух офіційно заявляє, що переходить на сухе голодування", – зауважив він.

 

Раніше стало відомо, що за Володимиром Балухом, якого утримують у сімферопольському СІЗО, встановили відеоспостереження. 

 

Нагадаємо, 18 червня у окупованому Криму Балуха звинуватили у "дезорганізації роботи ізолятору тимчасового тримання" через нібито забруднення одягу начальника ізолятору Валерія Ткаченка.

 

6 грудня 2017 року Балуху вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч. 2 ст. 321 КК РФ (Дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуте в рамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя.

 

Відповідну справу проти українця завели в серпні 2017 року. Сталося це після того, як Балух та його адвокат подав скаргу в поліцію на незаконні дії начальника Роздольненського ІТТ Валерія Ткаченка, який ображав і вдарив українця. У відповідь Ткаченко подав свою скаргу на Балуха. За заявою Ткаченка Слідчий комітет РФ 22 серпня 2017 року порушив кримінальну справу проти активіста. За версією слідства, Балух 11 серпня 2017 року під час ранкового огляду камер ІТТ в коридорі вдарив ліктем в живіт капітана Валерія Ткаченка, після чого політв'язень зайшов в камеру №2, узяв флакон миючого засобу і знову вдарив начальника ІТТ по правій руці.

 

Як повідомлялося, 19 березня в окупованому Криму засуджений український активіст Балух оголосив безстрокове голодування. 

90