«У першу чергу важливість закону про державний земельний кадастр визначається важливістю самого завдання позначення прав власності на землю, позначення земель, придатних для сільського господарства», – зазначила політик.
Акімова підкреслила, що цей закон допомагає сформулювати єдину систему реєстрації прав на землю.
«У законі чітко описано, що саме має входити в кадастрову інформацію. Мова йде про якість землі, її розташування, оцінка, розподіл земель між власниками і користувачами. Це базова інформація, яка необхідна для нормального функціонування ринку землі», – пояснила вона.
Також, за її словами, закон про державний кадастр землі спрощує процедуру реєстрації земельного реєстру, що має попередити можливість конфліктів або при позначенні прав на власність, або при формуванні переліку користувачів.
«Закон має ще одну дуже важливу роль – забезпечення інформаційної бази та інформації для різних державних органів і в цілому для громадян Україні із земельного кадастру», – додала Акімова.
Вона підкреслила, що тепер жорстко регулюється питання відповідальності осіб, які беруть участь у формуванні державного земельного кадастру.
«Прийняття закону про державний земельний кадастр не означає, що робота із земельного кадастру тільки починається, вона почалася набагато раніше. Протягом 20 років інформація по землі заносилася до державного реєстру. І ця інформація є базою для формування державного кадастру», – зазначила Акімова.
Нагадаємо, президент Віктор Янукович підписав закон «Про державний земельний кадастр» 2 серпня.