Ахметов з Новинським займуться сільським господарством

7 Червня 2011, 14:41

Акціонерами агрохолдингу виступають СКМ і "Смарт-Холдинг": вони створили однойменну керуючу компанію HarvEast, якій будуть передані права зі стратегічного та операційного управління агрохолдингом.

"Ми віримо в потенціал українського сільського господарства і розглядаємо цей напрям бізнесу в якості стратегічного для СКМ. Ми готові інвестувати в його довгострокове зростання і системно працювати над створенням сильної, ефективної, конкурентоспроможної аграрної компанії", – заявив генеральний директор СКМ Олег Попов.

"Рішення про інвестування в сільське господарство відповідає стратегії розвитку СКМ, одним зі стратегічних фокусів групи залишається диверсифікація та збільшення частки непромислових бізнесів в нашому портфелі", – додав він.

За словами генерального директора "Смарт-холдингу" Олексія Пертіна, Україна традиційно сприймається в світі як країна з хорошим потенціалом розвитку аграрної індустрії, що підтверджує досвід розвитку сільськогосподарського бізнесу "Смарта".

"Упевнений, що злиття активів дозволить підвищити ефективність і капіталізацію об'єднаного аграрного бізнесу", – заявив Пертін.

СКМ є мажоритарієм нового агрохолдингу, однак більш детальна інформація про розподіл часток партнерів не розголошується.

В управління холдингу HarvEast будуть передані сільськогосподарські активи ММК ім. Ілліча: оброблювані землі загальною площею більше 200 тис га; велику рогату худобу (більше 36 тис голів), свинарські ферми (більше 60 тис голів); ​​птахофабрики (понад 270 тис) та інші профільні активи (виробництво комбікормів, насінне рослинництво).

Географічно перераховані активи розташовані переважно в Донецькій області, а також – у Запорізькій, Черкаській, Житомирській областях та в Криму. Вони включають дочірні підприємства (ДП) "Ілліч-Агро Донбас", "Ілліч-Агро Запоріжжя", "Ілліч-Агро Умань", "Ілліч-Агро Крим", ВАТ "Бахчовик" і "Транспортник" (рослинництво і тваринництво), ДП "Ілліч-Рибалка" (розведення риби) і ВАТ "Приазов'я" (насінництво). Загальна кількість співробітників компаній холдингу на 1 червня становить 9 тисяч осіб.

У СКМ уточнили, що формування агрохолдингу – передача йому зі структури гірничо-металургійної групи "Метінвест", в яку входить ММК ім.Ілліча, сільськогосподарських активів, затвердження стратегії розвитку і формування команди – завершиться в 2012 році.

На етапі формування холдингу виконувати обов'язки керівника буде Дмитро Скорняков, фінансовий директор холдингу HarvEast.  "Уявити стратегію розвитку холдингу, рівно як і озвучити запланований обсяг інвестицій, ми будемо готові протягом наступного, 2012 року", – зазначив він.

Скорняков уточнив, що вже сьогодні можна сказати, що HarvEast планує розвивати рослинництво і молочне тваринництво.

Компанія СКМ – професійний інвестор, що володіє й управляє активами в гірничо-металургійній, енергетичній, телекомунікаційній, банківській, страховій, медійній галузях, а також у сфері рітейлу і нерухомості.

До Групи СКМ входять компанії Метінвест Холдинг, ДТЕК, телекомунікаційна група Vega, Сегодня Мультимедіа, ТРК Україна, ЕСТА Холдинг, Український Рітейл, машинобудівний холдинг "Гірські машини" та інші. 100% акцій ЗАТ "СКМ" належать Рінату Ахметову.

"Смарт-холдинг" – інвестиційна група з фокусом на вкладеннях в Україні, країни СНД і Європи. Займається розвитком проектів у гірничо-металургійному комплексі ("Метінвест"), в нафтогазовому секторі (Regal Petroleum), у виробництві нерудних матеріалів ("Смарт- Нерудпром"), в суднобудуванні (Smart Maritime Group), в агропереробці ("Верес"), здійснює будівництво глибоководного порту Очаків і управляє низкою підприємств в інших галузях економіки.

Основним бенефіціаром "Смарт-холдингу" є Вадим Новинський.