Айвазовська: Підрахунок голосів на місцевих виборах триватиме удвічі-тричі довше, ніж зазвичай

10 Вересня 2020, 19:52

Керівниця мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що підрахунок голосів на місцевих виборах триватиме удвічі-тричі довше, ніж зазвичай. Існуватиме проблема набору людей на місця членів комісії. Про це вона розповіла у інтерв'ю Тижню.

 

"Члени комісій, які отримують кошти від партії, насправді порушують і завжди порушували трудове, податкове та виборче законодавство. Ті, хто надають їм ці кошти, також. У виборчому законодавстві було написано, що фінансування роботи членів комісій відбувається за рахунок державного бюджету. В інший спосіб це не було передбачено, а значить заборонено. Зараз є чітка норма, яка визначає, що підкупом є надання, в тому числі, грошей члену виборчої комісії з метою певних дій або бездіяльності. Ми маємо умови, коли член комісії, який отримує гроші від штабу, може бути звинувачений у тому, що продав свій функціонал. Той, хто в штабі заплатив кошти, може також відповідати по закону за підкуп члена виборчої комісії. Чи мотивуватиме це йти в комісію? Я думаю, що ні", – розповіла Айвазовська.

 

Вона вважає, що це однозначно ускладнює для політичних партій рекрутинг своїх представників для роботи в комісіях.

 

"В умовах, коли партії у нас не розвинуті з точки зору покриття до районів, малих населених пунктів, сіл, селищ – існує проблема набрати там людей. Однак партії, зокрема парламентські, мали б мислити системно. Якщо немає можливості зараз залучити громадян, мотивувати і рекрутувати, то пониження порогу партійної системи є проблемою. Вже немає самовисуванців і немає громадян, які мають якусь політичну волю брати участь в організації виборів. В комісію йдуть ті, хто має фінансовий мотив. Він може розцінюватися як підкуп члена комісії. Тому це проблема", – зазначила вона.

 

Айвазовська пояснила, що в комісію не будуть іти з ряду причин. Перша – сама складність виборчого процесу та процесу організації виборів, підрахунку голосів

 

"Ми вважаємо, що підрахунок голосів буде тривати мінімум у два-три рази довше, ніж зазвичай. Це при тому, що комісія буде готова. Якщо члени комісії вперше відкриють Виборчий кодекс у частині підрахунку в день виборів, то «я їм не заздрю», кажучи словами класика… За умов механічного, безконфліктного процесу – результати будуть у понеділок (26 жовтня – Ред.) по обіді", – додала керівниця мережі ОПОРА.

 

Читайте також: Ольга Айвазовська: Підрахунок голосів на місцевих виборах триватиме мінімум у два-три рази довше, ніж зазвичай