Айвазовська: Гендерна квота ще не означає, що у радах буде 40% жінок

10 Вересня 2020, 18:37

Керівниця мережі ОПОРА Ольга Айвазовська заявила, що гендерна квота ще не означає, що у радах буде 40% жінок. Партії будуть змушені шукати цих 40%. Про це вона розповіла у інтерв'ю Тижню.

 

"Інше питання, чи жінки, які мають ініціативу йти до місцевого самоврядування, самі прийдуть до партії і переконають її, що треба брати саме нас. Або ж партія сама набере жінок, які просто будуть присутні у списках, а тоді, можливо, і в раді. Квота на висування у 40% не означає, що 40% жінок зайде у ради. Немає жодних запобіжників для того, щоб кандидати в списку жіночої статі не написали заяву про відмову від отримання представницького мандату", – розповіла Айвазовська.

 

Вона пояснила, що ці жінки формально можуть відмовитися від мандату після виборів.

 

"Так було у 2015 році на низці місцевих виборів. Наприклад, у Вінницькій області, де десятки кандидатів написали заяву про відмову від мандата, щоб пройшов по списку потрібний кандидат. Не можна стверджувати, що у партій не виникне бажання і потреби мотивувати писати ці заяви", – наголосила Айвазовська.

 

Читайте також: Ольга Айвазовська: Підрахунок голосів на місцевих виборах триватиме мінімум у два-три рази довше, ніж зазвичай