«Айдарівців», які захопили хлібзавод на Луганщині, розшукує міліція

2 Червня 2015, 10:28

Пряма причетність батальйону «Айдар» до захоплення хлібозаводу в Станично-Луганському районі встановлена слідчим шляхом. Про це повідомили у прес-службі голови Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадія Москаля.

Нагадаємо, що в листопаді минулого року військові зайняли один із найбільших хлібозаводів на контрольованій Україною території Луганської області — ТОВ «УКР-ВЕРЕСК» у с.Петрівка, що біля Станиці Луганської.

Вони привласнили готівку, яка там зберігалася, вигнали з роботи більшу частину працівників і самі зайнялися випічкою та реалізацією хліба. При цьому не платили ні за спожиті енергоносії, ні податки.

Коли ж керівник області Геннадій Москаль почав вимагати від Міноборони вжити заходів для звільнення хлібозаводу, міністерство через свою прес-службу почало поширювати заяви, що військовослужбовці Збройних сил України до захоплення підприємства не мають відношення.

«Захоплення хлібозаводу спричинило дефіцит хліба, його різке подорожчання та соціальну напругу в Станично-Луганському й кількох сусідніх районах, — заявляє Г.Москаль. — В області всі прекрасно знали, що цим «бізнесом» зайнявся «Айдар», яким тоді командував Мельничук, однак Міноборони затято заперечувало очевидні факти. Хоча це далеко не той випадок, коли за будь-яку ціну слід захищати честь мундиру».

 «Ті бійці «Айдару», які на передовій б’ються з ворогом, заслуговують на пошану й повагу, а ті, хто намагається заробити на війні, мають бути притягнуті до суворої кримінальної відповідальності. Злочинців вдалося вигнати з «УКР-ВЕРЕСК» тільки після наших вимог забезпечити нормальну роботу підприємства», – йдеться у повідомленні.

За словами Москаля, за час захоплення «Айдаром» хлібозаводу завдані збитки більш, ніж на 2 мільйони 400 тисяч гривень.

Наразі відкрито кримінальне провадження за фактами розбою, незаконного позбавлення волі, незаконного заволодіння транспортними засобами, незаконного втручання в господарську діяльність та погроз відносно працівників правоохоронних органів. Ініціатори захоплення заводу — військовослужбовець «Айдару» А.Лебідь, а також його співучасник О.Сінельніков (котрий був так званим добровольцем, мав видану керівництвом незареєстровану зброю – автомат Калашникова, гранатомет, пістолет і т.д.) втекли й оголошені в розшук.