«Айдар» узгодив із Генштабом подальшу долю батальйону

4 Серпня 2015, 15:46

Керівництво батальйону «Айдар» з начальником Генштабу Збройних Сил України Віктором Муженком дійшло згоди щодо подальшої долі батальйону. Про це повідомив народний депутат, колишній член «Айдару» Ігор Лапін у Facebook.

За даними Лапіна, Муженко повністю підтримав ідею переформатування «Айдару» в повноцінний штурмовий підрозділ.

«Для цього потрібно і буде зроблено наступне:
– позбавитись від усіх 500-их;
– сформувати кістяк майбутнього штурмового підрозділу з хлопців, які були в бойових і не дискредитували себе та батальйон, коли бойових не було. Доукомплектувати толковими призовниками. А стару гвардію перевести на контракт з нормальними зарплатами та соцгарантіями;
– посилити бойову підготовку;
– доукомлектація ротою танків та ротою БМП (як мінімум)», – пише він.

За його словами, штурмовий підрозділ має виконувати відповідні тактичні функції.

«Охороняти ТЕС і Щастя – це добре в політичному сенсі. Але така функція Айдару себе вже вичерпала. Бійці Айдару не «цирікі» ми штурмовики. Основою Айдару як штурмового підрозділу має стати мобільність. Є поставлене завдання – не важливо де, на Луганщині чи на Донеччині, чи ще де і його треба виконати: швидко, результативно, якісно; далі наступне завдання. Хлопці не повинні осідати на одному місці», – йдеться у повідомленні.

Як відомо, за даними Генштабу, батальйон «Донбас» повернеться в АТО після додаткової підготовки.

Нагадаємо, у ніч на 28 липня батальйон «Донбас»вийшов із Широкиного, а замість нього до селища увійшли підрозділи морської піхоти ЗСУ.