Аятолла Хаменеї пригрозив Заходу гнівом іранського народу

16 Жовтня 2011, 18:44

«На будь-яке неприйнятне дію проти Ірану, як у політичній сфері, так і в сфері безпеки, послідує рішуча протидія іранського народу», – заявив аятолла Хаменеї.

За словами представників іранської влади, звинувачення в тому, що дві людини, нібито пов'язані зі спецслужбами Ірану, планували ліквідацію саудівського посла, не мають під собою жодних підстав і були сфабриковані з метою ще більше ізолювати Тегеран на світовій арені.

Проти Ірану були введені санкції через його ядерну програму.

Як повідомлялось, нещодавно влада Ірану закрила два видання, де нещодавно з’явилися статті з критикою на адресу президента Махмуда Ахмадінеджада. Заборону пов’язують із наближенням парламентських виборів, які відбудуться в Ірані у березні 2012 року.

З виборами також пов’язують ініціативу аятолли Хаменеї випустити на волю 100 в’язнів. Зльнення в’язнів – остання спроба Ірану послабити напружену політичну атмосферу в країні перед парламентськими виборами.

До цього влада Ірану ввела цензуру для низки веб-сайтів провідних світових ЗМІ. Загалом, нині в Ірані «фільтрується» понад 5 млн сайтів.

Нагадаємо, за даними звіту правозахисної організації Freedom House щодо рівня свободи слова в інтернеті, Іран увійшов до категорії «невільних» країн.