Аграрний фонд збирається прив’язати ціни закупівлі зерна до курсу валют

4 Березня 2015, 23:17

Сьогоднішня ціна закупівлі продовольчої пшениці у 2,5 тис. грн за тонну є несправедливою, вважають в Аграрному фонді.

Аграрний фонд має намір прив'язати кінцеві ціни на зерно за форвардними контрактами до курсу іноземних валют. Про це на прес-конференції сказав тимчасово виконуючий обов'язки голови правління Аграрного фонду Андрій Радченко.

За його словами, сьогоднішня ціна закупівлі продовольчої пшениці у 2,5 тис. грн за тонну є несправедливою. На думку Радченка, справедливішим буде формування закупівельної ціни, виходячи з ціни пшениці на зовнішніх ринках і курсу долара.

«Ціна 2,5 тис. грн на сьогоднішній день і, відповідно, можлива ціна в період збирання врожаю несправедлива і набагато вища сьогодні… За нашими експертними підрахунками, які базуються на аналітичних даних Чиказької біржі та внутрішніх трейдерів, прогнозна ціна пшениці – це ціна у 190-200 дол.», – сказав він.

«Виходячи з прогнозної ціни пшениці та курсу долара, ми збільшуємо розрахункову ціну за форвардними контрактами до 5 тис. грн, 5,2-5,3 тис. грн на третій-другий клас», – додав Радченко.

Він також зазначив, що Аграрний фонд планує збільшити передоплату за форвардними закупівлями з 50% до 65%.

«Ми хочемо контрактувати 2/3, або 65% від прогнозної ціни», – повідомив голова правління.

Радченко також нагадав, що під час першого етапу форвардних закупівель 2015 року Аграрний фонд законтрактував 781 тис. тонн зернових, з яких 752 тис. тонн становила пшениця другого і третього класу.

При цьому керівник Аграрного фонду уточнив, що загальний обсяг закупівель становитиме 1,2 млн тонн зерна, з яких близько 200 тис. тонн – за спотовими закупівлями.

Нагадаємо, у рамках форвардних закупівель урожаю 2014 року Аграрний фонд закупив 910 тис. тонн зернових при початковому плані придбати 1,2 млн тонн.

Аграрний фонд заснований у 2005 році. У 2013 році на його базі створено ЗАТ «Аграрний фонд». До його функціональних обов'язків передано форвардні закупівлі, а також функції державного регулятора цінової політики в агропромисловому секторі.