При розрахунках враховувалася вартість підготовки ґрунту (культивація, передпосівний обробіток), посів з вартістю насіння та перше внесення засобів захисту рослин. Вартість мінеральних добрив не враховувалася, оскільки поживні речовини з ґрунту зможуть бути використані культурами, що будуть посіяні на цих площах.
За даними УКАБ, озимі культури можуть бути втрачені на близько 40% площ посівів. Частина посівів не зійшла, а деякі посіви знаходяться у поганому стані у зв’язку з недостатньою кількістю опадів цієї осені.
«Загроз для продовольчої безпеки України дана ситуація не несе, зважаючи на очікувані значні перехідні запаси зернових. Однак компанії перебувають у складній ситуації, оскільки вони понесли витрати на посів озимих культур, а нині слід думати про пересів і закладати в бюджети необхідні кошти. Так, втрати на 1 га пшениці або ячменю, які не дали нормальних сходів, склали 1050 грн., по ріпаку – 1200 грн. З огляду на те, що експорт зернових не дуже активний, компанії з диверсифікованим виробництвом мають кращу ситуацію», – повідомила експерт аграрних ринків Ірина Кулик.
Нагадаємо, що за даними МінАПП, озимою пшеницею було засіяно 6,5 млн. га, ячменем – 1,2 млн. га, житом – 0,3 млн. га і озимим ріпаком – 0,9 млн. га.
Як повідомлялось, станом на 13 грудня аграрії зібрали зернові культури з 15,3 мільйона гектарів, що становить 99% від прогнозу. Так, намолочено 57,951 мільйона тонн зерна, що на 16,466 мільйона тонн більше за аналогічний показник минулого року.
Раніше Гідрометеорологічний центр прогнозував втрати врожаю ранніх зернових 15-20% у Кіровоградській, Черкаській, Київській, Миколаївській областях.