Аграрії заявляють, що їм потрібна асоціація з ЄС, а не турбота Януковича

11 Грудня 2013, 17:22

"Умови парафованої угоди про вільну торгівлю в цілому вигідні для українського аграрного комплексу. Наприклад, тільки за рахунок безмитного експорту зерна в ЄС в рамках розширених квот аграрії можуть додатково отримати зростання доходів у сумі близько EUR180 млн щорічно" , – йдеться у зверненні, авторами якого виступили Європейська Бізнес Асоціація, Аграрний Союз України, Союз птахівників України, асоціації "Український клуб аграрного бізнесу", "Укроліяпром", "Укрцукор", " Укрсоя ", "Укркондпром", Українська аграрна конфедерація, Українська зернова асоціація та інші громадські організації.

Як наголошується в повідомленні, потенціал збільшення експорту аграрної продукції в ЄС у разі підписання угоди про вільну торгівлю складе не менше $ 1-1,2 млрд. Крім цього, вихід на європейські ринки сприятиме просуванню української сільськогосподарської та харчової продукції на ринках третіх країн.

Аграрні об'єднання вказують, що Угода передбачає можливість безмитного постачання в ЄС сирів, плодоовочевої продукції, рослинних олій і шротів, інших видів сільськогосподарської продукції. Водночас Україна у разі підписання Угоди залишає за собою можливість захисту внутрішнього ринку по найбільш вразливим товарним позиціям, таким як свинина, цукор, певні молочні продукти, шляхом застосування імпортних квот і / або тільки часткового зниження діючих імпортних мит.

"Передбачене Угодою удосконалення регуляторного середовища шляхом приведення його у відповідність із законодавством ЄС дозволить створити в Україні більш сприятливий бізнес-клімат, що забезпечить приплив інвестицій для подальшого розвитку галузей АПК. Приведення ж системи якості та безпеки харчової продукції в Україні у відповідність з передовою практикою країн ЄС зробить більш захищеними інтереси споживачів продовольства в Україні" , – підкреслюють аграрії.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович 10 грудня заявив, що Угода про асоціацію з ЄС у нинішньому вигляді загрожує агросектору країни.

"Якщо б у такому вигляді угода була підписана, вона б створила труднощі для аграрного сектору. Це я підбираю м'які слова. Не хочу, щоб звучала якась загроза. Інтереси селян, аграрний ринок ми повинні захистити", – сказав Янукович.