Нова угода України з Міжнародним валютним фондом, ймовірно, буде включати контрольні структурні показники. Про це йдеться в огляді міжнародного агентства Fitch Ratings.
Як відзначають аналітики, серед зобов'язань України можуть бути нове законодавство, що посилює нагляд за фінансовим сектором (закон про "спліт"), розвиток ринку сільськогосподарських земель, стійкий прогрес і відчутні результати в боротьбі з корупцією, прогрес у приватизації та створення ринкового механізму для внутрішніх цін на газ.
Серед ризиків нової програми Fitch Ratings вказує поганий послужний список України при завершенні попередніх програм (жодна з них не була виконана до кінця – ред.), а також потенційно негативні судові рішення, які призведуть до скасування реформ, наприклад, щодо "ПриватБанку".
Крім того, аналітики агентства відзначають ризики реалізації реформ через потенційну фрагментацію представництва президента в Раді в разі політичних розбіжностей з приводу політичних пріоритетів або тиску все ще впливових корпоративних інтересів.
Нагадаємо, у 2015-ому Україна замість незавершеної програми stand-by 2014 року уклала з МВФ програму розширеного фінансування EFF, яку також у грудні 2018 року було замінено на поточну програму stand-by.
Як заявила міністр фінансів Оксана Маркарова, Кабінет міністрів працюватиме над тим, щоб програма співпраці з МВФ стала останньою.
За даними прем'єр-міністра Олексія Гончарука, наступний візит місії МВФ до України очікується з 10 до 24 вересня 2019-го.