Афганістан спільно з Китаєм розроблятиме власні нафтові родовища

28 Грудня 2011, 22:19

Угода передбачає здійснення буріння у цих місцевостей і побудову нафтопереробного заводу. Договір із Китаєм став для Афганістану першою міжнародною угодою щодо видобутку нафти за останні кілька десятиліть.

Міністр гірничої промисловості Афганістану Вадіхулла Шахрані повідомив журналістам, що китайська компанія протягом місяця залучить до роботи фахівців і відповідне обладнання. Основні роботи, за словами міністра, розпочнуться у жовтні 2012 року.

Угода підписана терміном на 25 років. Як зазначив Шахрані, за підрахунками міністерства, за найближчі 23 роки завдяки втіленню проекту Афганістан отримає прибутків загальним обсягом близько $7 мільярдів.

Тим часом у Перській затоці намітився чергове протистояння Ірану та США.  

Про намір перекрити протоку в разі введення проти Ірану санкцій, пов'язаних з експортом нафти, заявив 27 грудня іранський віце-президент Мохаммад Реза Рахімі.

28 грудня такий план підтвердив командувач військово-морським флотом адмірал Ірану Хабіболлу Сайярі.

У відповідь , командування 5-го флоту США, що базується в районі Перської затоки, заявило, що не допустить блокування Іраном морського нафтового транзиту через Ормузську протоку.

За даними американського Управління енергетичної інформації, 2009 року через Ормузьку протоку поставили близько третини всієї нафти, яку транспортують танкерами. Якщо Ормузьку протоку, яка поєднує Перську затоку з Оманською затокою і далі з Аравійським морем і Індійським океаном, перекриють, на світових ринках розпочнеться дефіцит нафти і, відповідно, зростання цін.