Українські міліціонери викрили міжнародне злочинне угруповання, яке виманювало гроші та втягувало в трудове рабство українців, які хотіли виїхати до США. Про це йдеться у повідомленні прес-служби Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України.
За даними правоохоронців, центром злочинної схеми була комерційна структура «Гермес», яка повинна була надавати туристичні послуги, однак усю свою рекламну політику будувала на сприянні в еміграції до США.
Крім того, підприємство вдавалося до грубого порушення законодавства.
Зокрема зловмисники нелегально збирали установчі дані громадян України без їх відома. Особисту інформацію з фотографіями десятків тисяч українців злочинці купували або викрадали з різних закладів та установ. У подальшому від імен всіх цих людей спільники заповнювали заявки на участь в лотереї. При цьому українці про це навіть не підозрювали.
Щороку, отримавши імена переможців, вони продавали їм виграшний код. При цьому ціна різнилася від 4,5 тисяч доларів до 12 – в залежності від платоспроможності людини – при тому, що насправді участь в лотереї є абсолютно безкоштовною, а Уряд США не уповноважував жодних підприємств в Україні бути посередником.
У випадку, якщо громадяни були не спроможні сплатити вказану суму, їм пропонували оформити кредит у спеціально створеній кредитній спілці. Як гарантію виплати боргу складали угоду про заставу нерухомого майна.
Після виїзду людини за кордон, група спеціально підібраних адвокатів через корумповані зв’язки в правоохоронних органах та судах відбирали все майно потерпілих.
Деякі громадяни самі зверталися до товариства по допомогу у виїзді до США. Тоді правопорушники самостійно заповнювали необхідні анкети від імені клієнтів та відправляли електронною поштою заявку на участь у лотереї, зазначаючи свої контактні дані та електронні адреси, куди в подальшому надходитимуть коди-підтвердження.
Учасники лотереї не здогадувалися, що за відповідний код їм доведеться знову заплатити суму в розмірі десятків тисяч доларів США. У будь-якому випадку зловмисники затягували своїх жертв у фінансову залежність.
Діяльність зухвалого угруповання не обмежувалася вже згаданими схемами. На території США спільники злочинців зустрічали українців, забирали їх міграційні документи та влаштовували на низькооплачувані роботи. Таким чином люди ставали трудовими рабами.
При зверненні потерпілих або їхніх родичів до правоохоронних органів, їм погрожували розправою.
В цілому фірма «Гермес» діяла не лише на Тернопільщині, а й у інших містах України, де працювали її філіали. Аби не привертати до себе зайвої уваги правоохоронних органі, зловмисники називали свої філіали «Діаспора».
Правоохоронці розслідують низку кримінальних проваджень, розпочатих за ст. 190 (Шахрайство), ст. 205 (Фіктивне підприємництво) та ст. 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) КК України. Державна служба фінмоніторину підтвердила «відмивання» доходів угрупованням на суму понад 2 мільйони гривень.
Працівники міліції провели 25 обшуків, вилучивши чимало доказів незаконної діяльності угруповання, зокрема бухгалтерські документи, штампи та печатки фіктивних підприємств, банківські картки, анкети з персональними даними, боргові розписки, тощо.
Крім того, вилучили документи на право власності на нерухомість як на території України, так і за кордоном, державні акти на земельні ділянки на території різних регіонів нашої країни та півмільйона гривень.
Наразі встановили майже 200 потерпілих, які на даний час перебувають в США, їх дані вже передано американським колегам. Разом з тим, вилучені під час обшуку документи свідчать, що через шахрайську оборудку угруповання пройшли тисячі людей.
На території України у шахрайській схемі були задіяні близько 10 осіб. Двом учасникам вже повідомили про підозру, незабаром така ж участь чекає й їх спільників на території США. Адже там розслідується кейсова справа відносно візового шахрайства.
Крім того, планується підписання міжнародно-правового доручення, в рамках якого проводитимуть подальше спільне розслідування правоохоронців України та США, встановлення всіх потерпілих, повернення їх грошей та притягнення до відповідальності всіх учасників транснаціональної злочинної групи.
Міліціонери звертаються до всіх громадян, які потрапили у пастку шахраїв, звертатися до правоохоронних органів.
Телефони чергової частини управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Тернопільській області: (0352) 27-12-15, 096-430-40-44.
Головне управління по боротьбі з організованою злочинністю МВС України: (044) 461-16-27.