"Зараз наш юрист Мартін Гарбус працює з міністерством юстиції США і державним секретарем США Хіларі Клінтон над тим, як забезпечити безпеку нашого клієнта при поверненні в Україну", – заявив Горовіц газеті "Коммерсант-Украина".
Адвокат також пообіцяв, що Лазаренко, який з 1997 року залишається главою партії "Громада", продовжить політичну діяльність.
"У нього є економічний план для України, який дозволить відновити економіку країни, і він, повернувшись в Україну, має намір поділитися своїм планом", – стверджує Горовіц.
Слід зазначити, що на парламентських виборах "Громада" набрала 0,08% голосів у багатомандатному окрузі, зайнявши 19-е місце серед 21 учасника. Партія представлена у Дніпропетровських обласній та міській радах.
У свою чергу український захисник Лазаренко Марина Довгопола заявила: "Він хоче повернутися, він робить все, що від нього залежить, щоб повернутися, і він повернеться вже найближчим часом".
"Ми знаємо і про порушені справи, і про намір ГПУ заарештувати його в "Борисполі". Але повірте, тут багато що залежить від того, коли саме він повернеться. І не факт, що його приїзд буде супроводжуватися арештом", – сказала Довгопола.
Поки не зрозуміло, наскільки щирими є задекларовані екс-прем'єром плани, зазначає "Коммерсант-Украина". Втручання Вашингтона, якщо воно і станеться, не приведе до зняття пред'явлених йому звинувачень. Економічні претензії можуть бути зняті у зв'язку із закінченням терміну давності, проте звинувачення в причетності до вбивства терміну давності не має. Гарантії непереслідування політика по цій справі можуть з'явитися хіба що в результаті укладання угоди зі слідством.
Втім, не можна виключати можливість того, що за допомогою заяв про гарантії, необхідних для від'їзду в Україну, екс-прем'єр намагається домогтися тимчасової, а потім і постійної легалізації в США, пише газета.
Поки юридичний статус Павла Лазаренка не визначений – у нього немає ні візи, ні статусу біженця, ні дозволу на проживання. Адвокати екс-прем'єра вчора не стали відповідати на питання газети щодо законних підстав його подальшого перебування на території США.
Нагадаємо, в останні тижні пан Лазаренко через адвокатів неодноразово заявляв, що має намір повернутися в Україну.
Повернення колишнього глави уряду на батьківщину чекають не тільки його соратники, але й представники Генеральної прокуратури. "У нас є ордер на його арешт, і він буде затриманий, як тільки опиниться в Україні", – заявили в ГПУ.
Перелік претензій влади до екс-прем'єра досить великий. Мова йде як про старі звинувачення в економічних злочинах, які послужили мотивом для позбавлення його депутатської недоторканності в 1999 році, так і про звинувачення у причетності до замовного вбивства донецького бізнесмена, народного депутата II скликання Євгена Щербаня, що з'явилися пізніше.
Перший заступник генпрокурора Ренат Кузьмін раніше неодноразово говорив, що у ГПУ "є необхідні докази", але розслідування гальмується через неможливість допитати Павла Лазаренка.
1 листопада завершився термін ув'язнення в американській в'язниці Павла Лазаренка. Він перебував під арештом у США з березня 1999 року, 14 червня 2003 року він був звільнений під заставу.