Адвоката Тимошенко попередили про неприпустимість критики нового КПК

19 Квітня 2013, 11:42

"Офіційною підставою для застосування стягнення стало порушення Миколою Сірим правил адвокатської етики", – повідомили в КДК.

На думку КДК, Сірий публічно поширював недостовірну інформацію щодо положень нового КПК, чим грубо порушив правила адвокатської етики.

"Правила адвокатської етики, прийняті на установчому з'їзді адвокатів у листопаді 2012 року, вимагають від адвокатів не поширювати у своїх публіцистичних матеріалах і публічних виступах відомостей, які не відповідають дійсності або викладені неправдиво", – сказали у комісії.

Раніше у КДК повідомляли про наміри розглянути ситуацію, пов'язану з прес-конференцією 13 листопада на якій Сірий зробив низку заяв щодо норм нового Кримінального процесуального кодексу України.

Як повідомлялось, тоді Сірий порадив громадянам мати при собі паспорти під час вечірніх і нічних прогулянок, оскільки в новому КПК прописано жорсткіші правила реагування міліції на дрібні правопорушення, які тепер можуть бути кваліфіковані як кримінальний вчинок.

Микола Сірий є офіційним захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко під час розгляду порушених проти неї кримінальних справ.

Нагадаємо, новий Кримінальний процесуальний кодекс України набрав чинності 20 листопада 2012 року.