Підозрюваного у вбивстві Катерини Гандзюк Олексія Левіна затримали за кордоном і відпустили. Про це у четвер, 15 серпня, написав адвокат Андрій Мурашкін у Facebook.
"Минулого тижня Олексій Левін був затриманий поліцією однієї з країн ЄС в рамках договору про надання правової допомоги з Україною. Відразу ж після затримання Левіна, генеральний прокурор Луценко заявив про те, що до кінця тижня Мангеру буде пред'явлено звинувачення, і справа буде передана до суду. У свою чергу, Олексій Левін після затримання, заявив про політичне переслідування в Україні і попросив надати йому статус біженця”, – повідомив він.
За словами адвоката, правоохоронці допитали Левіна і, згідно з практикою країни, в якій його затримали, направили для проходження поліграфа.
Мурашкін стверджує, що поліграф нібито підтвердив, що Левін не має відношення до убивства Гандзюк. Після цього європейські правоохоронці дозволили своїм українським колегам провести бесіду з підозрюваним Левіним і запропонували подати запит на його екстрадицію.
“Однак, поговоривши з Левіним, українське СБУ повідомило, що не подаватиме документи на його екстрадицію – без пояснення причин. В результаті, сторона, що його затримала, була змушена відпустити Олексія на свободу”, – заявив адвокат.
Раніше "Слідство.Інфо" із посиланням на постанову, яка опинилася в розпорядженні редакції, повідомило, що Генеральна прокуратура України зупинила досудове розслідування щодо підозрюваних в організації нападу на Катерину Гандзюк — Владислава Мангера та Олексія Левіна. У ГПУ підтвердили відповідну інформацію, зазначивши, що зупинили кримінальне провадження через те, що один з підозрюваних перебуває в розшуку.
Як повідомлялося, генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що у Службі безпеки України приховували матеріали допитів, які могли розширити кількість замовників нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк. Натомість в СБУ стверджують, що жодних матеріалів не приховували.
Нагадаємо, вирок п’ятьом особам, засудженим до позбавлення волі за вчинення нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк, набрав законної сили 5 серпня.
Водночас батько активістки Віктор Гандзюк подав до Херсонського міського суду заяву про дотримання його прав як потерпілого.
Нагадаємо, що у Покровському міськрайонному суді Дніпропетровської області 6 червня суддя Олена Чорна оголосила вироки виконавцям нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк.
Підбурювача та пособника нападу Сергія Торбіна засуджено до 6 років 6 місяців, безпосереднього виконавця Микиту Грабчука – до 6 років, пособників Володимира Васяновича і В’ячеслава Вишневського – до 4, а Віктора Горбунова – до 3 років позбавлення волі.
Як повідомлялося, 22 серпня четверо з п’яти підозрюваних у спробі вбити активістку і радницю мера Херсона Катерину Гандзюк зізналися у скоєнні злочину.
31 липня у Херсоні невідомий облив кислотою виконувача обов’язків керуючого справами Херсонської міської ради та відому громадську діячку Катерину Гандзюк. Правоохоронці розпочали досудове розслідування за фактом нападу на Гандзюк, попередня правова кваліфікація – ст.296 Кримінального кодексу України "хуліганство". Крім того, поліція оприлюднили фото ймовірного нападника. Пізніше правоохоронці перекваліфікували напад на виконувача обов'язків керуючої справами Херсонської міської ради Катерину Гандзюк з "хуліганства" на "тяжкі тілесні ушкодження з метою залякування". 1 серпня стало відомо, що поліція перекваліфікувала напад на активістку з "тяжких тілесних ушкодження з метою залякування" на "замах на вбивство".
4 листопада 2018 року, Катерина Гандзюк померла. За попередньою інформацією, причиною смерті активістки став обрив тромбу.