Адвокат вважає, що у колонії життю Луценка загрожуватиме небезпека

28 Лютого 2012, 09:36

«Я думаю, у нашій країні, у тому числі в тих місцях, куди його збираються відправити, є маса людей, які незадоволені тим, як працював Юрій Луценко… Тому що в результаті його роботи вони опинилися у в'язниці. Відповідно, це середовище для нього вкрай небезпечне», – зазначив Фомін.

Він повідомив, що протягом 15 днів захист має намір оскаржити рішення Печерського районного суду Києва.

«Нам треба підготуватися. Одержати копію вироку… Ця робота пов'язана з великим обсягом інформації: тільки 150 листів вироку», – додав Фомін.

Однак він сумнівається, що екс-міністра виправдають.

«За статистикою, 0,2% вироків виправдувальних. Це означає, що 99,8% вироків у нас у країні обвинувальних. Ви уявляєте, який шанс на сьогодні є в такій справі, як у Юрія Луценка, одержати виправдувальний вирок?» – зазначив Фомін.

Разом з цим адвокат підкреслив, що Луценко зможе брати участь у виборах Верховної Ради, на чому наполягає Європа, тільки у разі виправдання.

Як повідомлялось, 27 лютого Печерський районний суд Києва засудив Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Суд визнав екс-міністра винним у незаконному позачерговому виділенні квартири і зарахуванні цивільного стажу в міліцейський водієві Леонідові Приступлюку, а також у підписанні наказів про святкування Дня міліції в 2008-2009 роках, у той час як діяла постанова Кабінету Міністрів про економію бюджетних коштів.

Луценко обіймав посаду міністра внутрішніх справ в 2005-2006 роки та у 2007-2010 роки.

Захист екс-міністра має намір оскаржити вирок

Нагадаємо, США закликали владу України звільнити Юрія Луценка. Глава дипломатії Євросоюзу Кетрін Ештон та єврокомісар з політики розширення та добросусідства Штефан Фюле висловили розчарування вироком Луценка.

Доповідач ПАРЄ Марія-Луїза Бек вважає екс-міністра внутрішніх справ «жертвою політичної вендети». 

Вирок Луценку засудили МЗС Швеції, Великобританії, Польщі, а також уряд Канади.  

Читайте також: Луценко може залишитись за ґратами більше, ніж на 4 роки