Адвокат: в Україні діє два КПК

Акценти
21 Листопада 2012, 22:55

Він пояснив, що після того, як вступив в дію новий КПК, норми старого КПК від 1960-го року продовжують діяти щодо тих справ, які почали розглядатися до введення нового кодексу.

"В історії людства не було жодного випадку коли в один час на одній території діяли два процесуальних кодекси. Сьогодні в країні дає два процесуальних кодекси одночасно", – уточнив адвокат.

"Це невігластво, якого просто собі неможливо уявити. І яке відображено у цьому 11-му пункті Перехідних положень. Цього не може бути в принципі. Реалізувати ці норми не можна буде, і ми побачимо, буквально з кожним днем, що ця плутаниця буде наростати. Буде створювати просто шалений вал ситуацій, як неможливо буде вирішити", – додав Сірий.

Нагадаємо, 20 листопада набрав чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс України. Він був ухвалений ВР у квітні та підписаний президентом у травні.

 Європейські експерти заявляють, що в новому Кримінальному процесуальному кодексі України враховано найбільш значущі рекомендації, зроблені в ході консультацій українських органів влади з експертами Ради Європи.

Читайте також: Чим небезпечний новий КПК?

89