Зокрема, відповідаючи на питання про позов Тимошенко до Дмитра Фірташа та про те, чи виникають проблеми з юрисдикцією, оскільки особи, до яких позиваються, мусять бути на території США, або мати майно чи рахунки у США, юрист відповів:
«Ми переконані, що ми підпадаємо під юрисдикцію у США, оскільки велика кількість грошей Дмитра Фірташа та інших була направлена до США. Ми маємо детальну інформацію про те, що відбувалось відмивання грошей».
«Серйозні суми у мільйони доларів були пізніше відправлені назад на користь корумпованих чиновників в Україні, щоб фінансувати та гарантувати переслідування лідерів політичної опозиції таких, як Юрій Луценко, Юлія Тимошенко та інших», – зазначив він.
МакКеліон також додав, що декілька місяців тому було відправлено до суду у справі Тимошенко проти Фірташа у Нью-Йорку додатки до позову.
«Там ми повідомляємо про нову інформацію, яку вдалось виявити у результаті нашого розслідування щодо відмивання грошей низкою офіційних осіб України, як також Фірташем та Могилевичем через низку банківських рахунків у Нью-Йорку. У цих документах ми передали до суду імена та номери рахунків», – повідомив він.
«З нашої інформації пан Могилевич перебуває під розслідуванням за підозрою у відмиванні грошей через американські банки, що абсолютно зацікавить США не лише у контексті надання можливості використання судової системи США, але й у тому, що уряд США та американці зацікавлені у захисті своєї фінансової системи від використання її у відмиванні грошей», – повідомив МакКеліон.
Він також сподівається на «серйозне просування якщо не завершення справи цього року».
«Ми сподіваємось, що український уряд зрозуміє свою помилку та звільнить представників політичної опозиції таких як Юлія Тимошенко і Юрій Луценко та відновить демократичну систему, яка зароджувалась в Україні зовсім недавно, але зараз перебуває під загрозою», – додав адвокат.
Нагадаємо, Тимошенко подала позов до американського суду проти компанії RosUkrEnergo AG, співвласником якої є Дмитро Фірташ, у квітні 2011 року.
Вона звинувачує компанію та її власника у змові зі спробою маніпулювання рішенням Стокгольмського арбітражу, яке, призвело, згідно з позовом, поданим до районного суду Манхеттена, до вилучення запасів природного газу України.
У 2010 році Арбітражний інститут торговельної палати у Стокгольмі прийняв рішення, яке зобов'язало НАК «Нафтогаз України» повернути компанії RosUkrEnergo 12,1 млрд куб. газу.
А Луценко подав позов до Федерального суду округу Колумбія проти генпрокурора Віктора Пшонки, його першого заступника Рената Кузьміна та слідчих по його справі. 30 січня адвокат Луценка Ігор Фомін повідомив, що суд прийняв позов Луценка до розгляду.