Адвокат Савченко подав скаргу до суду з приводу невизнання МЗС РФ імунітету ПАРЄ

6 Квітня 2015, 19:10

Адвокат української льотчиці, народного депутата України, делегати Парламентської асамблеї Ради Європи Надії Савченко подав нову скаргу в Басманний суд Москви з приводу невизнання Міністерством закордонних справ Росії імунітету Савченко як делегата ПАРЄ. Про це у Facebook написав адвокат Савченко Ілля Новіков.

"Я щойно подав у Басманний суд чергову скаргу, суть якої в тому, що МЗС РФ не повинен був розмірковувати про "функціональний" імунітет делегата ПАРЄ, а шаркнути замість цього ніжкою і вибачитися за незграбність СКР. Вони вже очистили попередню лінію окопів, визнавши, що Савченко дійсно повноважний делегат. МЗС явно не хочеться переходити на незручну позицію "ми знаємо, що порушуємо договір, але все одно будемо продовжувати". Зараз вони топчуться на нічийній смузі і намагаються заплутати питання, наше завдання на цьому етапі – видавлювати їх далі", – написав Новіков.

Нагадаємо, на попередню скаргу захисту Савченко Слідчий комітет РФ заявив, що справа Савченко не підпадає під імунітет ПАРЄ.

Савченко – доброволець батальйону "Айдар". Майже місяць вона воювала у зоні АТО на Луганщині, де разом з іншими солдатами потрапила у засідку біля міста Щастя. Терористи вимагали за звільнення льотчиці свободи для чотирьох бойовиків. 8 липня стало відомо, що Савченко перебуває у слідчому ізоляторі в Росії. Її звинувачують у вбивстві журналістів російської ВДТРК Ігоря Корнелюка та Антона Волошина, які загинули 17 червня під Луганськом.

Савченко залишили під арештом до 13 травня. Голодувати вона почала 13 грудня.

5 березня українська льотчиця погодилася вживати бульйон. Також повідомлялося, що Савченко вимагала, щоб саме українські лікарі виводили її з голодування.

14 березня українські лікарі заявили, що стан Савченко задовільний, але вона має перебувати в лікарні.

16 березня Савченко відновила голодування, проте 3 квітня льотчиця підтвердила, що вживає їжу.