Адвокат повідомив про ще трьох українців, які незаконно утримуються в РФ

23 Березня 2016, 16:03

У Росії незаконно утримуються троє громадян України, які були засуджені в Криму до анексії, а потім вивезені окупаційноб владою до РФ у порушення міжнародного права. Про це на своїй сторінці в Facebook написав адвокат Дмітрій Сотніков.

Йдеться про Віктора Скоблікова з Миколаєва, Григорія Ларіонова і Владислава Бурлаку з Харкова.

«Ці люди були засуджені в Криму, до «Кримської Весни». Прийняти громадянство Росії вони відмовилися. В порушення міжнародних принципів правосуддя Росія «привела їх вироки відповідно до КК РФ», кажучи незаангажованоюмовою, засудила вдруге за злочини, за якими відносно них вже був український вирок, і направила їх для відбування покарання на «континент»», – написав Сотніков.

За його словами, зараз засуджені перебувають «в передгір'ях Уралу в долині річки Вятки».

Сотніков додав, що російська влада також відмовила засудженим у звільненні за оголошеною в Україні амністії, заявивши, що «у них тепер нові вироки – вони засуджені в РФ і повинні підкорятися її законам, а не законам України».

За даними Центру громадянських свобод Євромайдан SOS, наразі на території Росії та в окупованому Криму утримують щонайменше 25 українців, заарештованих та засуджених за політичними мотивами.