Адвокат повідомила, що до політв’язня Балуха не пускають незалежних лікарів

18 Липня 2019, 16:34

В ув’язненого в Росії українського активіста Володимира Балуха в колонії погіршився стан здоров’я, але діагноз йому досі не поставили. Про це у четвер, 18 липня, повідомляє Кримська правозахисна група з посиланням на адвоката Ольгу Дінзе, яка 17 липня відвідала українця.

 

За даними адвоката, у Балуха болять нирки, посилилися набряки, але незалежного лікаря і психолога, про допуск яких раніше заявляв Балух, до нього в колонію досі не пускають.

 

Ольга Дінзе повідомила, що неможливо доставити Балухові необхідні після голодування продукти, оскільки їх передача тепер дуже обмежена у зв’язку з переведенням українця в приміщення камерного типу.

 

"Нам вдалося тільки передати йому нові окуляри. Ми продовжуємо заявляти про допуск фахівців лікаря і психолога в колонію, а також встановлюємо обставини, пов’язані з громадянством Балуха", – розповіла адвокат.

 

Своєю чергою, 12 липня Дінзе повідомляла, що в колонії не прийняли продукти харчування, які необхідні Володимиру Балух для виходу з голодування без шкоди для здоров’я.

 

Нагадаємо, 5 липня Кримська правозахисна група повідомила, що активіст припинив голодування "у зв’язку із задоволенням його вимоги". У цей день в колонії № 4 російського Торжка Балуха відвідав український консул.

 

Як повідомлялося, 16 січня 2018 року в окупованому Криму Балуха засудили на 3 роки 7 місяців колонії-поселення та оштрафували на 10 тисяч рублів. Однак 14 березня в окупованому Криму так званий Верховний суд змінив вирок  Балуху. Суддя виключив з обвинувального акту пункт про придбання боєприпасів, у зв'язку з цим вирок змінили до трьох років та п'яти місяців позбавлення волі в колонії-поселенні.

 

19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Натомість 9 жовтня 2018 року стало відомо, що політв'язень вирішив призупинити голодування на час етапування до колонії, а після прибуття на місце відбування покарання знову відмовиться від їжі. 

 

18 жовтня 2018 року заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз повідомив, що Балух вже знаходиться в Керченській колонії. 

 

5 липня 2018 року  Балуху  оголосили новий вирок – 5 років колонії та штрафу 10 тисяч рублів.