Адвокат оприлюднив документи, які свідчать про санкціонування обшуків у кримських татар муфтієм Криму

18 Жовтня 2016, 11:14

Адвокат заарештованих у Криму п'ятьох кримських татар Еміль Курбедінов оприлюднив документи, які доводять, що обшуки в цих мусульман санкціонував муфтій Криму. Копії документів опубліковані на Facebook-сторінці Курбедінова.

У заяві від 29 липня 2016 року на ім'я начальника "управління" ФСБ, "міністра внутрішніх справ" та "прокурора" Криму за підписом муфтія Криму Еміралі Аблаєва йдеться про те, що п'ятеро людей начебто намагалися не допустити мусульман у мечеті 5 червня, і такі дії в зверненні розцінюються як екстремізм.

Раніше адвокат розповів в інтерв’ю "5 каналу" про ці документи.

"…Обшуки і репресії по відношенню до мусульман тієї чи іншої категорії, тих чи інших поглядів відбуваються за підписом і з санкціонування муфтія Криму", – розповів Курбедінов.

Адвокат нагадав, що системи муфтіятів були створені ще Катериною II, і з тих часів тривала боротьба з ісламом і з мусульманами на території Російської імперії.

«Щоб якось це контролювати були створені ці інститути – муфтіяти. В ісламі немає таких понять, він не передбачає соборних мечетей, соборних інститутів – цього немає в ісламі. І ці муфтіяти, вони споконвіку і зараз, на території республіки Крим, виконують роль інструменту державної влади. Тобто вони подають себе як представники мусульман перед державою. Але насправді – це зовсім навпаки, це представники держави перед мусульманами, які представляють інтереси держави», – повідомив двокат.

За його словами, муфтіят не захищає кримських мусульман, він лише представляє інтереси держави.

«Це не дивлячись на те, що Еміралі Аблаєв (муфтій Криму, – ред.), через деякий час після «референдуму» щодо приєднання Криму, він заявив, що муфтіят нікого не дасть в образу, і члени Хізб ут-Тахрір є мусульманами, і ми будемо їх захищати. Але пройшло буквально півроку, і Еміралі Аблаєв перефарбувався і вже забув про свої слова», – додав Курбедінов.

Як повідомлялося,  12 жовтня, співробітники ФСБ Росії влаштували обшуки в будинках кримських татар в селі Строганівка і на масиві Кам'янка в передмісті Сімферополя. А вже 13 жовтня суд у Криму заарештував п'ятьох кримських татар, підозрюваних у тероризмі: Теймура Абдуллаєва, Узеїра Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Еміля Джемадінова і Рустема Ісмаілова. 

Нагадаємо, торік Меджліс кримськотатарського народу вирішив виключити зі складу представницького органу муфтія мусульман Криму Еміралі Аблаєва.