«Ми наполягаємо на заміні Іващенку запобіжного заходу на підписку про невиїзд, оскільки виникли вагомі обставини – стан здоров’я Іващенка викликає велике занепокоєння не лише у захисту, але й у лікарів, які його обстежували вже увосьме… Зокрема, медики наголосили, що у порівнянні з попередніми оглядами, стан здоров’я Іващенка погіршився, зокрема наростає ступінь атрофії м’язів, і без стаціонарного лікування із застосуванням лише медикаментів ефекту лікування не досягти», – зазначив Нечипоренко.
Він звернув увагу суду на те, що командування конвойного полку неодноразово саботувало рішення суду про вивезення Іващенка на лікування у медичний заклад, хоча керівництво СІЗО не заперечує проти цього.
На підтримку свого клопотання адвокат додав листа Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової, яка також просить суд змінити Іващенку запобіжний захід на не пов’язаний з триманням під вартою.
У свою чергу, виступаючи на підтримку заявленого клопотання, підсудний заявив: «Прошу суд врахувати, що за час мого 1,5-річного перебування в СІЗО стан здоров’я дедалі погіршується, а в умовах слідчого ізолятора відсутні як відповідні фахівці, так і відповідне, необхідне для лікування обладнання».
За словами Іващенка, щоб на деякий час вгамувати біль у хребті, він змушений носити корсет, вживати знеболювальні препарати, а для пересування користуватися милицею.
Водночас, сторона державного обвинувачення виступила проти задоволення цього клопотання, пославшись на інформацію Державної пенітенціарної служби, в якій зазначається, що Іващенка минулого тижня обстежила комісія МОЗ, яка рекомендувала йому медикаментозне лікування.
У відповідь на цю заяву представників прокуратури, звертаючись до суду, Іващенко сказав: «Хотів би, щоб ви по можливості уважно вивчили висновки лікарів від 18 січня і порівняли їх з тим нахабним висновком пенітенціарної системи. В цьому висновку прямо вказано на необхідність стаціонарного лікування. До речі, сьогодні мене зранку перед виїздом до суду не просто обстежили, а дали три знеболювальних, щоб я міг більш-менш прийти до нормального стану. Вже лікарі 8 разів обстеження проводили і свідчать про стрімке погіршення здоров’я. Я не хочу стати інвалідом, я хочу залишитися нормальним, боєздатним чоловіком».
Захист і родичі Іващенка також переживають, що у СІЗО він може стати інвалідом.
Нагадаємо, справу проти Іващенка порушили у серпні 2010 року, з того часу його утримують під вартою. Його звинувачують у зловживанні службовим становищем при підписанні плану санації держпідприємства Міноборони «Феодосійський судно-механічний завод».
Незважаючи на заклики громадськості, суд неодноразово відмовляв Іващенку у зміні запобіжного заходу. Як повідомлялося, у ПАРЄ закликають негайно звільнити Іващенка, а також екс-міністр внутрішніх справ Юрія Луценка, оскільки вони можуть «не пережити це випробування».