Адвокат Іващенка: із чотирьох допитаних судових експертів лише один справжній

6 Березня 2012, 18:56

Про це в інтерв'ю журналістам сьогодні заявив адвокат колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони України Валерія Іващенка – Борис Нечипоренко, коментуючи сьогоднішній допит у судовому засіданні ряду експертів, які здійснювали оцінку майна ФСМЗ.

«Із чотирьох допитаних експертів лише один є дійсним судовим експертом. Всі решта – це оцінювачі майна ФДМУ. Всі ці оцінювачі жодного стосунку до проведення судових експертиз не мають, тим паче, що вони брали участь в експертизі як члени громадської організації (Всеукраїнське товариство експертів-оцінювачів), яке взагалі не має права проводити судові експертизи. Якщо хоча б один експерт не має реєстрації Міністерства юстиції, то всі результати експертизи викликають великий сумнів – вони явно нелегітимні та явно незаконні», – заявивНечипоренко.

Водночас, під час судового засідання допитані експерти заявили, що слідчий Генпрокуратури поставив їм завдання оцінити вартість майна, а не цілісного майнового комплексу.

«Ми визначали окрему вартість окремих майнових одиниць – об'єктів нерухомості, транспортних засобів, технічного устаткування», – сказали експерти.

Після їхніх допитів головуючий у судовому засіданні суддя Сергій Вовко оголосив рішення про перерву в судовому засіданні до 9.00 13 березня, після якої суд продовжить допит експертів, повторно викликавши тих осіб, які, незважаючи на направлені виклики для явки в суд, не з'явилися.

Нагадаємо, 1 березня у справі іващенка почали допитувати свідків захисту. Зокрема, один зі свідків – колишній директор правового департаменту Міністерства оборони Володимир Кириленко вважає, що Іващенко максимум заслуговує дисциплінарної відповідальності.

Як відомо, екс-перший заступник міністра оборони утримується в СІЗО з 25 серпня 2010 року.

Він обвинувачується в тому, що в листопаді 2009 року, очолюючи посаду виконуючого обов'язки міністра оборони, зловживаючи службовим становищем, підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу держпідприємства «Феодосійський судно-механічний завод».