Ідеться про бажання лікуватися самої Тимошенко і домовленості між урядами України та Німеччини.
«Якщо виходити з того, що офіційно готовність здійснити таке лікування заявила Німеччина, то підтвердження має бути з німецької сторони з зазначенням відповідних умов і згода української сторони на проведення цієї гуманітарної місії», – заявив Сірий.
У четвер міністр закордонних справ України Леонід Кожара заявив, що міжнародне і національне законодавства не передбачають можливості лікування Тимошенко за кордоном.
За його словами, чинний договір про правову допомогу й угоди у рамках Ради Європи прямо не регулюють цих питань, а для того, щоб це стало можливим, має існувати відповідна правова база.
Як повідомлялось, посол США в Україні Джон Теффт в інтерв’ю «Українському тижню» заявив, що екс-прем’єр Юлія Тимошенко має бути звільнена для медичного лікування у Німеччині.
«Наша позиція з цього приводу є дуже чіткою, ми пояснюємо її знову і знову: Юлію Тимошенко має бути звільнено для того, щоб вона дістала медичне лікування в Німеччині», – наголосив Теффт.
Нагадаємо , нещодавно захист Юлії Тимошенко підготував ще одну скаргу до Європейського суду з прав людини у зв'язку із зволіканням вирішення питання проведення операції екс-прем'єру.