Адміністрація Трампа вирішила розробити нову «агресивну» стратегію щодо Ірану

12 Вересня 2017, 10:18

Адміністрація президента США Дональда Трампа вивчає можливість ухвалення нової стратегії щодо Ірану, пише Reuters з посиланням на високопоставлені джерела. Зазначається, що нова політика Вашингтона буде більш «агресивною».

Стратегія, яка була розроблена низкою високопоставлених чиновників, є відповіддю на підтримку Іраном шиїтських і інших повстанських груп в Сирії і Іраку і ведення Тегераном «проксі-воєн» на Близькому Сході.

За даними Reuters, за новою стратегією стоять глава Пентагону Джим Меттіс, держсекретар Рекс Тіллерсон і радник Трампа з нацбезпеки Герберт МакМастер. Пропозиція про ухвалення нової стратегії щодо Ірану була презентована президенту США на засіданні Ради з національної безпеки, що пройшов у цю п'ятницю, 8 вересня.

Як стверджують джерела, Трамп ще не вирішив, чи буде нова стратегія введена в дію. Остаточне рішення може бути ухвалено у Білому домі до кінця вересня.

Нагадаємо, Іран відмовився виконати вимогу США щодо проведення огляду інспекторами ООН іранських військових та інших об’єктів для перевірки виконання умов атомної угоди.