Адміністрація Януковича роз’яснила чиновникам антикорупційне законодавство

17 Січня 2012, 08:55

"Методичні рекомендації щодо заборон і обмежень для державних службовців відповідно до закону "Про засади запобігання та протидії корупції" з дорученням "безумовно виконувати як закон, так і рекомендації" отримали всі обласні і районні державні адміністрації. Про це йдеться у статті "На долгую памятку" в газеті "Коммерсант-Украина".

"Просимо організувати вивчення положень закону", – зазначили в Адімінстрації Януковича.

Ці рекомендації є витягами зі статей антикорупційного закону з прямими вказівками, що чиновникам робити заборонено, а що – дозволено.

Так, чиновникам заборонено отримувати подарунки вартістю понад 502 грн. Вартість подарунків, отриманих протягом року від однієї людини, не повинна перевищувати 1004 грн.

Чиновникам заборонено отримувати подарунки "за рішення, дії чи бездіяльність" в інтересах того, хто їх дарує, а також від підлеглих.

Разом з тим, вони можуть приймати подарунки від своїх близьких, а також у разі якщо подарунками є "загальнодоступні знижки на товари, послуги, виграші, призи, премії і бонуси".

Чиновникам заборонено мати в своєму підпорядкуванні близьких родичів і бути членом органу управління чи наглядової ради підприємств, метою яких є отримання доходу.

Крім того, їм заборонено займатися іншою оплачуваною або підприємницькою діяльністю. Заразом держслужбовці мають право займатися викладацькою, науковою та творчою діяльністю, медичною практикою, інструкторською та суддівською практикою у спорті.

Також чиновників зобов'язують щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи декларацію про доходи та витрати.

Нагадаємо, закон № 3206 "Про засади запобігання та протидії корупції"  Верховна Рада прийняла 7 квітня 2011 року. Він набув чинності повною мірою з 1 січня 2012 року.

Зазначимо, що Кабінет міністрів пропонує проводити спеціальну перевірку осіб, які претендують на посади чиновників.