Зокрема, кілька днів тому почав роботу його офіційний веб-сайт (www.presidentcr.gov.ua).
Як наголошується в описі ПКР, за задумом авторів програми, нові якісні кадри повинні «пристрасно бажати кидати виклики традиційному мисленню», зокрема, вони повинні мислити «як лідери, а не як виконавці чужих вказівок або розпоряджень». І саме ці якості, на думку творців «кадрового резерву», саме і допоможуть президентові Віктору Януковичу «успішно впроваджувати програму його реформ».
Запущена «пілотна» версія передбачає відбір 50 осіб для подальшого їх навчання у Гарвардському університеті.
Серед вимог до кандидатів до ПКР значиться вища освіта, більше шести років повного робочого стажу, високі комунікаційні навички, досвід командної роботи, бажання працювати у проектах державного сектору України і високі аналітичні здібності.
Зарахованими до ПКР можуть бути тільки держслужбовців, які успішно пройдуть відповідний відбір, а визначення місця їх працевлаштування буде залежати від сфери знань, досвіду та особистих уподобань кандидата. Надалі вони можуть бути працевлаштовані у координаційному центрі реформ при АП, на посади у Національних проектах, в Агентство з управління держвласністю, а також, можливо, до КМУ та різних міністерств, або як радники в АП.
Нагадаємо, у лютому президент Віктор Янукович заявив, що має намір створити президентський кадровий резерв «Нова еліта нації» у 2011 році.
Створення Президентського кадрового резерву є одним з етапів реформи державної служби.
Як відомо, у грудні 2010 року була проведена податкова реформа – прийнято Податковий кодекс та адміністративна. У січні 2011 року Янукович заявляв про започаткування ще 21 реформи у різних сферах життєдіяльності України. Зокрема, політична і пенсійна реформи.