Державне підприємство "Українські спеціальні системи" (ДП "УСС"), що є адміністратором реєстру електронних декларацій, нагадує, що з 1 січня 2017 року розпочинається другий етап декларування, і попереджає, що через збільшення навантаження стабільність роботи реєстру перебуває під загрозою. Про це йдеться на сайті УСС.
"В реалізованої конфігурації Реєстру наявні ресурсні можливості дозволяють проводити до 5 тисяч одночасних сесій і зберігати і обробляти до 1 мільйона е-декларацій на рік. Однак очікується, що з 1 січня кількість одночасних сесій може вирости до 70 тисяч і бути на порядок вище в дні пікових навантажень, а саме – в кінці терміну подачі електронної декларації. Кількість декларацій на другому етапі е-декларування (до 1 квітня) може досягти 2,5 млн ", – говориться в заяві.
Держпідприємство раніше неодноразово акцентувало увагу на проблемах, пов'язаних з недостатністю ресурсів Реєстру, надало Національному агентству з питань запобігання корупції рекомендації і пропозиції щодо необхідного додаткового обладнання і модернізації Реєстру. Крім того, були запропоновані рішення, реалізація яких дозволила б істотно знизити навантаження на існуюче обладнання та забезпечити належну роботу Реєстру на другому етапі е-декларування.
"Дооснащення і модернізація – це процеси, які вимагають часу, але їх досі навіть не розпочато. Змушені констатувати, що наявні ресурси, обладнання Реєстру не дозволяють забезпечити належні умови його роботи на другому етапі е-декларування", – підкреслюється в заяві.
У ДП "УСС" також заявляють, що вони не мають змоги забезпечити з 1 січня 2017 року стабільну роботу Реєстру та належні умови надання електронної декларації через ресурсної неспроможності Реєстру виконувати свої функції на другому етапі е-декларування.
Нагадаємо, 30 жовтня в Україні завершився перший етап е-декларування. Надійшло близько 106 тис. електронних декларацій українських політиків і чиновників.
Громадянська мережа ОПОРА підрахувала, що можновладці задекларували грошових активів у розмірі майже 12 млрд у гривневому еквіваленті. ГПУ заявила, перевірить сплату податків нардепами із готівкових коштів, які задекларували понад 100 тисяч доларів готівки.