Абромавичус звільнив фігуранта скандалів в “оборонці”

11 Жовтня 2019, 17:26

Генеральний директор "Укроборонпрому" Айварас Абромавичус звільнив директора підприємства "Харківське конструкторське бюро з машинобудування імені О. О. Морозова" Олексія Бабіча, що фігурував у скандалах в оборонній сфері. Про це 11 жовтня повідомила прес-служба установи

 

“Системне невиконання контрактів з Міністерством оборони України призвело до занепаду провідного підприємства бронетанкового дивізіону “Укроборонпрому”: борги виплат заробітої плати працівникам, скорочений робочий тиждень, відтік кадрів та незабезпеченість необхідним української армії”, – прокоментувало причину рішення керівництво “Укроборонпрому”.

 

Виконувачем обов’язків очільника ДП “ХКБМ ім. О.О. Морозова” призначено Володимира Жадана, який наразі обіймає посаду головного конструктора. 

 

Бабіч очолював конструкторське бюро два роки. 

 

Як повідомляли журналісти Bihus.Info, цього літа ХКБМ під керівництвом Бабіча зірвав контракт із постачання БТРів для армії. Спочатку проект опинився під загрозою через те, що приватний завод на підряді у ХКБМ не зміг вчасно виготовити корпуси для машин із української сталі. Однак фінально виробництво зірвалося через конфлікт ХКБМ із військовою прийомкою Міноборони довкола фінської сталі, закупленої заводом на заміну української. Укладаючи контракт, Бабіч не вказав у технічній специфікації вимоги до хімічного складу металу. В результаті постачальник привіз сталь, котра не відповідала вимогам конструкторської документації щодо якості зварювання швів. Через це метал забракувала прийомка.