Абромавичус назвав депутата, який лобіював призначення керівників держпідприємств у Мінекономіки

3 Лютого 2016, 15:44

Депутат Верховної Ради Геннадій Чекіта лобіював у Міністерстві економічного розвитку і торгівлі призначення близьких йому осіб на посади керівників державних підприємств. Про це повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус.

За його словами, Чекіта представляв інтереси заступника керівника фракції "Блок Петра Порошенка" Ігоря Кононенка.

"Два дні тому на конкурс (з відбору керівника – Ред.) підприємства порошкової металургії (держпідприємство "Завод порошкової металургії" – Ред.) ходить товариш від "БПП" під контролем Ігоря Кононенка – Геннадій Чекіта. Ходить тут, лобіює своїх людей", – сказав Абромавичус.

За словами міністра, йому також нав'язували призначення його заступником людини 1960 року, тоді як середній вік його нинішніх заступників – удвічі менший.

При цьому він додав, що цей кандидат, прізвище якого не назвав, за всю свою кар'єру не займав жодної керівної посади. "У резюме – жодної керівної посади – лише "консультант" і "радник", – сказав Абромавічус.

Він зазначив, що цей кандидат не хотів працювати на посаді заступника міністра, але "йому сказали".

Абромавичус також розкритикував ситуацію, коли народні депутати мають повноваження приходити на будь-яку нараду до міністерства і впливати на прийняття рішень.

Нагадаємо, 1 лютого на засіданні постійної комісії з проведення конкурсного відбору керівників суб'єктів господарювання державного сектора економіки та визначення претендентів на посади керівників особливо важливих для економіки підприємств, що належать до сфери управління МЕРТ, керівником ДП "Завод порошкової металургії" (Бровари Київської обл.) визнано чинного директора цього підприємства Олександра Адоніна.

Як повідомлялося, 3 лютого міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки та активній протидії проведеним його командою реформам. Міністр звинуватив народного депутата з фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка в блокуванні роботи МЕРТ.