Світ

Моніторинг Runet: Росія втрачає прибутки від нафти та газу, Сердюков поза підозрою та закриття «Музею влади»

vk.com/vlastmuseum
Минулого тижня складна економічна ситуація в країні стала головною темою у російських ЗМІ, а також корупційний скандал у Міноборони, який добігає кінця.

ДОХОДИ РОСІЇ ВІД НАФТОГАЗОВОГО ЕКСПОРТУ СКОРОЧУЮТЬСЯ

За даними Федеральної митної служби (ФТС), в порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяг експорту нафти в першому півріччі скоротився на 2,5 % - до 115, 750 млн тонн. Це багато в чому пов'язано з чинним у країні митним режимом, який не стимулює нафтовиків продавати за кордон сиру нафту. Доходи від експорту «чорного золота» впали на 8,4 % - з $ 91,65 до $ 83,98 млрд.

Експорт природного газу в далеке зарубіжжя збільшився на 11,7 % - до 66,7 млрд. кубів , але виручка впала з $ 32,59 до $ 32,05 млрд. Таким чином, Росія отримала в першому півріччі поточного року на $ 8,21 млрд менше нафтогазових доходів, ніж за перші шість місяців 2012 року.

За словами начальника аналітичного відділу ІК «Церіх Кепітал Менеджмент» Ніколая Подлєвскіх, причину слід шукати не стільки в динаміці фізичних обсягів проданих вуглеводнів , скільки в коливанні світових цін:

«Навесні барель Brent впав в ціні з $ 119 до $ 97 , а з травня до сьогоднішнього дня він подорожчав до $ 107. Ось вам ті самі 10 % зміни, які ми бачимо в даних за доходами. Те ж стосується і газу: зростання фізичних поставок нівелюється падінням цін на газ. Європейські партнери «Газпрому» вибивають з нього все нові знижки, тому компанія не виграє від зростання фізичного обсягу експорту.

РОСІЮ ГАЛЬМУЮТЬ ПОГАНІ ДОРОГИ І ВІДСУТНІСТЬ ВОДИ

Економісти Світового банку довели, що економічне зростання Росії в 2000-х роках було пов'язане не тільки з ростом цін на нафту.

На основі опитування компаній економісти виявили їхні найчастіші скарги і з'ясували , що перешкоджає їх зростанню: у компаній постійно виникають труднощі з водою , електрикою , транспортом та інтернетом . Як правило, фірми з найбільш серйозними проблемами з інфраструктурою показують і більш низьку продуктивність.

Аналіз показав, що найбільшнегативно впливають на продуктивність фірм недоліки системи водопостачання. Про це зазначають близько 14,2 % російських компаній.

Крім того, згідно з опитуваннями, стан транспортної інфраструктури в Росії на більшості території плачевний, її якість знижується через недостатні інвестиції в ремонт і відновлення .У 2010 році Росія зайняла 48-е місце щодо доступності і якості транспортної інфраструктури: по залізничній інфраструктурі - 33-е місце , а по дорожній - 111-е.

СПРАВА "ОБОРОНСЕРВІС": ЕКС-МІНІСТР СЕРДЮКОВ ВИЯВИВСЯ НЕ ПРИЧЕТНИМ

Історія про те , як військове відомство будувало за свій рахунок дорогу до бази «Житноє», була останнім епізодом, за яким колишній глава військового відомства Анатолій Сердюков міг стати обвинуваченим.

Йдеться про базу відпочинку "Житноє " в Астраханській області, упорядкованій за армійський рахунок за особистою вказівкою екс–міністра, яка належала родичу Сердюкова - Валерію Пузіку. Сердюкова врятував сам пан Пузіков, безоплатно передаши базу вартістю 150 млн руб.

Оглядачі відзначають, що, крім «Житньої справи», Сердюков міг стати обвинуваченим і ще по кількох кримінальних справах . Однак жодна з них так і не розгорнулася до повноцінного розслідування і судового процесу.

Нагадаємо, Анатолій Сердюков був відправлений у відставку минулого року через корупційний скандал. За даними слідства, посадові особи Міністерства оборони РФ вибирали з майнового комплексу компанії "Оборонсервіс" найбільш ліквідні та престижні об'єкти, ділянки й акції, у тому числі в Москві. Потім в цю нерухомість вкладалися величезні бюджетні кошти, і після цього майно продавалося за істотно заниженими цінами афільованим з компанією "Оборонсервіс" комерційним структурам. При цьому багато об'єктів нерухомості купувалися за рахунок грошових коштів, викрадених у самого ж "Оборонсервісу".

ВИЛУЧИЛИ КАРТИНИ З "МУЗЕЮ ВЛАДИ " У ПЕТЕРБУРЗІ  

Співробітники поліції вилучили чотири картини з "Музею Влади " в Петербурзі , вони направлені на дослідження . Вилучені картини входили до експозиції " Правителі " Костянтіна Алтуніна, зокрема, картину "Райдужний Мілонов", де відомий депутат зображений на тлі веселкового прапора.

Крім того, були вилучені полотна із зображенням представників вищої російської влади.

Тим не менш, куратор музею повідомив, що має намір відкрити його 5 вересня. У цей день відвідувачам буде доступна експозиція Костянтіна Алтуніна "Правителі". Увечері того ж дня картини будуть відправлені автору в Париж, і на їхньому місці з'явиться нова виставка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.