Світ

Моніторинг Runet: Кремль спонсорує «іноземних агентів», офшорні гроші не повернуться до РФ, символом Росії стане мечеть

smartnews.ru
Минулого тижня топовими темами у російських ЗМІ було обговорення повернення офшорних капіталів чиновників до Росії та скандал на конкурсі «Головні символи Росії», в якому лідирує мечеть Кадирова.

КРЕМЛЬ СТАНЕ СПОНСОРОМ «ІНОЗЕМНИХ АГЕНТІВ»

Вже найближчим часом стануть відомі НКО, які отримають гранти від держави на підтримку своєї діяльності. Джерела, близькі до адміністрації президента, стверджують, що з поданих на отримання гранту 6 тисяч заявок, схвалені будуть 2 тисячі.

Такі організації як «Голос»,«За права людини»,«Агора»,«Комітет проти тортур» та інші організації, які правоохоронні органи вважали потенційними« іноземними агентами », можуть отримати допомогу держави. Закон «про іноземних агентів» був прийнятий в кінці 2012 року і зобов'язує НКО, які отримують закордонне фінансування і займаються політичною діяльністю, реєструватися в особливому порядку як «іноземних агентів».

ГРОШІ ЧИНОВНИКІВ ДО РОСІЇ НЕ ПОВЕРНУТЬСЯ

19 серпня набув чинності законопроект, що забороняє російським чиновникам і депутатам мати закордонні рахунки і активи. Однак експерти вважають, що для чиновників навряд чи щось зміниться - в Росії занадто добре відпрацьовані схеми відмивання грошей.

Президент Асоціації регіональних банків Анатолій Аксаков: «Якщо людина зберігає гроші за кордоном, виникає питання про те, наскільки її інтереси близькі інтересам держави, якій він повинен служити».

Доцент кафедри теорії та практики держуправління НДУ «Вища школа економіки» Павєл Кудюкін:

«Закон повинен зняти роздратування в суспільстві, коли значна частина населення ставиться  до еліти, як до чужинців»

Директор Інституту проблем глобалізації Михаїл Делягін:

«В Росії занадто добре відпрацьовані схеми відмивання грошей. Наприклад, ви прямо в Москві можете відкрити спеціалізований офшор, який надійно забезпечує вашу анонімність. Хоча це і коштує дорожче, ніж звичайний офшор на Британських Віргінських островах. Також можна створити благодійний фонд, яким управлятиме ваша повнолітня дочка чи просто довірена особа ... »

КОНКУРС НА ГОЛОВНІ СИМВОЛИ КРАЇНИ "РОСІЯ-10" ВИЛИВСЯ У ВІЙНУ РЕГІОНІВ

Конкурс, який покликаний відшукати в країні найважливіші об'єкти з точки зору історії, екології та культури, відшукав у російських глибинках містечкову гордість і амбітних губернаторів.

Розстановка сил у першій п'ятірці здатна багато розповісти про соціально-політичний і навіть економічний устрої країни. За два верхні рядки борються Кремль і мечеть ім. Ахмата Кадирова, а на третьому міцно закріпився Богородицький музей-заповідник в Тульській області. Можливо, секрет простий, відзначає «Комерсант»: тульський губернатор Владімір Груздєв (екс-підприємець і найзаможніший російський чиновник за версією Forbes) "тільки за дев'ять днів липня 12 разів нагадав читачам свого Twitter про голосування", і це не рахуючи концертів, свят та інших заходів на підтримку тульського музею.

На четвертій і п'ятій сходинці з мінімальним відривом один від одного в 13 тисяч голосів розмістилися Мамаєв курган і Хоперський заповідник, на який зазіхають розробники нікелевих родовищ.

МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА В РОСІЇ ВИЯВИЛАСЯ ОДНІЄЮ З НАЙНИЖЧИХ У СВІТІ

Мінімальна зарплата в Росії є однією з найнижчих серед усіх великих економік світу. Такі результати містяться в дослідженні, проведеному консалтинговою групою ConvergEx. «Мінімалка» в Росії становить 97 центів на годину.

Для порівняння, в Австралії, яка є лідером списку, працівник як мінімум отримує 16,88 доларів за годину. На другому місці Франція (12,09 доларів на годину). На третьому - Нова Зеландія (11,18 доларів на годину).

Співвідношення між мінімальною і середньою зарплатою в Росії є одним з найнижчих у світі. Середня місячна нарахована зарплата в РФ становить зараз близько 30 тисяч рублів, або трохи більше 900 доларів.

Для порівняння у Франції, де «мінімалка» в 12 разів більше російської, середня зарплата (2300 доларів) перевищує показник РФ лише в 2,5 рази. Співвідношення між середніми зарплатами в Австралії і Росії становить близько 3:1, а мінімальними - більше 17:1.

ЧОГО БОЯТЬСЯ РОСІЯНИ

У росіян найбільше викликають страх думки про втрату близьких, війну, старість, хвороби і безпорадність.

На прохання соціологів розповісти про найбільші побоювання в даний час кожен другий опитаний (52%) зізнався, що найбільше боїться втрати близьких. Це люди у віці 40-54 років, жителі населених пунктів з чисельністю населення від 100 тис. до 500 тис. осіб.

Більше третини (38%) респондентів побоюються війни, масової різанини. Думки про старість, хвороби і безпорадності наводять жах на кожного третього (34%) респондента, серед них 45% тих, кому вистачає грошей тільки на продукти, а також 44% людей у ​​віці 55 років і старше.

Злиднів бояться 30% опитаних, кожен п'ятий побоюється голоду (20%) і свавілля влади (19%). До останніх відносяться, насамперед, чоловіки (25% проти 14% жінок) і забезпечені респонденти (35%).

Кожен десятий (12%) зізнався, що боїться фізичного насильства, у цій групі найбільше москвичів (18%) і молодих людей у ​​віці 18-24 років (17%). Трохи менше (10%) росіяни бояться гніву Божого, Страшного суду. Всього 9% лякаються власної смерті, 6% - публічних принижень і образ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.