Світ

Моніторинг Runet: загроза техногенної катастрофи, відтік мільярдів та політика ізоляції

Итар-Тасс
Минулого тижня російські ЗМІ найактивніше обговорювали черговий «гей-скандал», на тлі якого не так виділялося обговорення культурної ізоляції суспільного життя в Росії та відтік коштів з країни, через що понижується курс рубля

РОСІЯ ВТРАЧАЄ МІЛЬЯРДИ

Приватні компанії стрімко нарощують вивіз капіталу за кордон. До початку серпня відтік грошових коштів з країни перевищив 47 мільярдів доларів, поставивши черговий рекорд. Саме цим фактом пояснюється зниження курсу рубля, пишуть експерти Центру розвитку в періодичному огляді «Коментарі про державу і бізнес».

Банк Росії досі зберігає прогноз з вивезення капіталу за весь 2013 на рівні 10 мільярдів доларів, хоча ця цифра була «побита» ще в січні. Всього за перший квартал країну покинуло 29 мільярдів доларів і ще 9,1 мільярда - у другому. За липень з Росії «спливло» ще 9 мільярдів, але ще до оголошення цієї цифри заступник голови Мінекономрозвитку Андрій Клепач зазначив, що його відомство готове підвищити прогноз на рік з 30 до 50 мільярдів.

За весь минулий рік Росію покинуло 54 мільярди доларів, але цього року є всі шанси побити цей антирекорд.

НАД РОСІЄЮ НАВИСЛА ЗАГРОЗА ТЕХНОГЕННОЇ КАТАСТРОФИ

Гідроенергетика стала в РФ міною уповільненої дії. Турбіни на найбільших гідроелектростанціях давно виробили свій ресурс і є аварійно небезпечними.

За останні два роки частка справних споруд знизилася з 26,9 до 24,1 відсотка, і це призвело в останні роки до зниження рівня безпеки при їх експлуатації, зростання ризику виникнення надзвичайних ситуацій - свідчать результати перевірки Рахункової палати.

Процес набуває страхітливої швидкості - ще в 2010 році їх було 34580 кілометрів. Як наслідок, «знижуються експлуатаційні можливості річкового флоту, падає попит на перевезення вантажів внутрішнім водним транспортом, знижується безпека річкових пасажирських перевезень». Та й самі судна Роскомрічфлоту стають непридатними - ступінь їх зносу на початок цього року становив 83,3%.

РОСІЙСЬКА ВЛАДА ОЗБРОЮЄТЬСЯ ІЗОЛЯЦІОНІЗМОМ

Влада посилює курс на культурну ізоляцію суспільного життя в Росії. Вона стурбована впливом інформації про політичні та культурні процеси в світі на населення і прагне його різко обмежити.

Заходи з обмеження вільного доступу громадян до світової інформаційної мережі підкріплюються риторикою про «захист цінностей російської цивілізації», і є частиною єдиного процесу реакційного структурування та ізоляції суспільства.

Російська влада перестала користуватися ліберально-демократичними гаслами, характерними для сучасного західного суспільства.  «Риторика сильно змінилася з 1990-х років. Все частіше чиновники апелюють до «традиційних цінностей», ідей сильної влади і національного згуртування. Створюється відчуття, що суспільству потрібно протистояти якоїсь неясної зовнішній загрозі », - зазначає керівник Центру вивчення сучасних ідеологій Інституту глобалізації та соціальних рухів Ярослав Бутаков.

За його словами, на ділі в суспільство насаджуються ідеї правоконсервативного авторитаризму зразка 1920-1930-х років.

АНТИПІРАТСЬКИЙ ЗАКОН: ПЕРШІ ПІДСУМКИ

Минулого тижня були подані перші позови після набуття чинності з 1 серпня «антипіратського» закону, що забороняє розміщення контенту в Інтернеті без згоди правовласників. Компанія «Кіно без кордонів» попросила заблокувати соцмережу "ВКонтакте" за розміщення там  деяких фільмів. А онлайн-фільмотека Now.ru каналу ТНТ звернулася з позовом до сайтів Turbofilm і Rutor за розміщення серіалів «СашаТаня», «Універ», «Інтерни», IT Crowd.

Поки що багато гравців ринку дивляться на перспективи боротьби з піратством без особливого ентузіазму. Одна із самих щасливих російських кінокомпаній Enjoy Movies, зняла такі касові картини, як «Вагітний», «Мами», «Той ще Карлсон», відмовилася від офіційних коментарів, але її представник зазначила, що на кінопрокатної індустрії закриття піратських сайтів помітно не позначиться.

На думку багатьох експертів, вплив зазначеного закону на продажу носіїв і квитків у кіно навряд чи буде суттєвим

ТРИРАЗОВА ЧЕМПІОНКА СВІТУ ОПИНИЛАСЯ В ЦЕНТРІ СКАНДАЛУ

На висловлювання Єлєни Ісінбаєвої, пов'язане з прийняттям закону проти пропаганди гомосексуалізму, відреагували і спортсмени, і блогери.

15 серпня, переможниця турніру зі стрибків з жердиною, яка стала триразовою чемпіонкою світу, на зустрічі з журналістами відреагувала на символічний жест шведської легкоатлетки, яка для змагань розфарбувала нігті в кольори веселки на підтримку людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією.

"Всі можуть брати участь, всі можуть змагатися, але, звичайно, якщо вони оголосять про свої сексуальні переваги відкрито на вулиці, це не схвалить більшість наших громадян, - сказала Ісінбаєва. - Ми, росіяни, може, відрізняємося від людей з інших країн. Але у нас є закон, поважати який повинен кожен. Це моя думка. У нас жінки живуть з хлопцями, а хлопці - з жінками. Так повелося з давніх часів».

Новоспечений скандал швидко охопив і російськомовну блогосферу:

Vlad2277: Я от одного не можу зрозуміти: а Ісінбаєвій воно було треба? Їй не вистачало популярності?

Paukrus: Я не розумію, а чого Ісінбаєва про ЛГБТ взагалі заговорила? Не важливо, підтримала або засудила. Яке відношення це має до легкої атлетики?

Багато блогерів встали на бік російської спортсменки:

Boris_Pulin:  Ісінбаєва знову дала привід пишатися нашою землячкою: не тільки стрибнула вище за всіх, а й обгадилаа гей-спільноту, щоб не лізли зі своїми пристрастями, а поважали традиції і закони Росії.

Dorex_spb: Все вона нормально і коректно сказала. Хто з ким спить - це особиста справа кожного. Випинати свою орієнтацію, якою би вона була - погано.

Вук Задунайський: Орієнтація - це особиста справа людини. І в це питання ніхто не має права лізти. Маніфестації спортсменів не зі своїми спортивними досягненнями, а зі своїми брудними трусами виглядають огидно.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.