Світ

Моніторинг Runet: спалах ксенофобії, Сноуден просить притулку, Москва розсекречує нафтові поклади

fish12a.livejournal.com
Минулого тижня зі шпальт російських ЗМІ не сходили перебіжчик Едвард Сноуден, який збирається залишитись в РФ, та посилення ксенофобських настроїв після вбивства росіянина чеченцем.

СНОУДЕН ДАВ ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ В ШЕРЕМЕТЬЄВО

Колишній співробітник Агентства національної безпеки США Едвард Сноуден попросив політичного притулку в Росії. Про це він заявив у транзитній зоні столичного аеропорту Шереметьєво під час зустрічі з представниками правозахисних організацій та адвокатами.

Як заявили правозахисники, Сноуден готовий прийняти умови президента Росії Владіміра Путіна. Раніше глава РФ дав зрозуміти, що Сноуден зможе залишитися в Москві, якщо припинить підривну роботу щодо американських спецслужб.

До сьогоднішнього моменту про готовність прихистити скандально відомого викривача оголосили лише три країни: Венесуела, Нікарагуа і Болівія.

ПІСЛЯ СКАНДАЛУ ЗІ СНОУДЕНОМ СПЕЦСЛУЖБИ РОСІЇ ЗАКУПЛЯТЬ ДРУКАРСЬКІ МАШИНКИ

Після скандалу з «відставкою» глави РЖД Владіміра Якуніна і «зливами» Едварда Сноудена Федеральна служба охорони вирішила закупити 20 друкарських машинок для друку секретних документів.

Відповідне замовлення на суму 486,5 тис. рублів розміщений на порталі держпослуг. Як розповіло «Известиям» джерело у ФСО, там вважають, що в ряді випадків друкувати документи на електронних пристроях небезпечно.

Як стверджують експерти у сфері безпеки, друкарські машинки до цих пір використовуються багатьма спецслужбами.

ПУГАЧОВСЬКЕ ПОВСТАННЯ

У місті Пугачов Саратовскої області вже тиждень зберігається напружена обстановка. Народні хвилювання спровокувало вбивство чеченським підлітком 20-річного дембеля. Правоохоронні органи наполягають на побутовому характер злочину.

Трагедія отримала найширший суспільний резонанс і вилилася в масові протести місцевого населення проти представників чеченської діаспори, яка проживає у Пугачові

Експерти зійшлися в тому, що терпіння російської глибинки закінчується, і вона приходить в рух.

НАСИЛЬСТВО З БОКУ ПРАВИХ РАДИКАЛІВ ЗАЛИШАЄТЬСЯ В РОСІЇ НА ВИСОКОМУ РІВНІ

За даними правозахисної організації «СОВА», за першу половину 2013 року в інцидентах з проявом ксенофобії були вбиті 6 осіб, 76 поранені. У минулому році загинули 19 людей і 190 отримали поранення. Однак це неповні дані - більшість мігрантів не повідомляють про напади в поліцію, побоюючись депортації.

Ненависть правих радикалів спрямована в основному на вихідців з Центральної Азії та Кавказу. Проте минулого року збільшилася кількість жертв серед представників різних релігійних груп і гомосексуалістів.

При цьому ксенофобія вітається більшою частиною російського суспільства. За даними опитувань «Левада-Центру», 68,5% росіян вважають, що в Росії занадто багато мігрантів, а 48% підтримують гасло «Росія для росіян».

РОСІЯ РОЗКРИЛА ДЕРЖАВНУ ТАЄМНИЦЮ

Уряд РФ опублікував постанову про виключення даних про балансові запаси нафти зі списку стратегічних видів корисних копалин, відомості про яких віднесені до держтаємниці.

Президент Росії назвав таку секретність «явним анахронізмом», тому що у вітчизняному ПЕК давно працюють зарубіжні інвестори, а російські компанії проходять міжнародний аудит.

У ЛОНДОНІ СТВОРЕНО ФОНД ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ ІМІДЖУ РОСІЇ

Організація була зареєстрована в кінці червня.

Про це 9 липня повідомила газета «Известия» з посиланням на депутата Держдуми Василя Шестакова, що став одним з керівників нового фонду. Ініціаторами її створення стали громадський діяч барон Тім Льюин і підприємець Девід Бернсайд. Крім того, ідея отримала схвалення з боку принца Майкла Кентського і прем'єр-міністра Девіда Кемерона, причому з останнім Шестаков зустрічався особисто.

Британська сторона розраховує, що фонд допоможе впоратися з потоком однобокої інформації про Росію в країні і об'єктивно висвітлювати процеси, які відбуваються в ній.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.