Світ

Моніторинг Runet: Навальному загрожує 6 років, відставка Абрамовича та амністія для підприємців

lenta.ru
Минулого тижня російські ЗМІ переймалися арештом ярославльського мера-опозиціонера, завершенням судових слухань у справі Навального та набуттям чинності закону про економічну амністію.

ПРОКУРОР ПРОПОНУЄ УВ’ЯЗНИТИ НАВАЛЬНОГО НА ШІСТЬ РОКІВ

Прокурор просить суд призначити для Алєксея Навального і колишнього директора "Вятської лісової компанії" Петра Офіцерова покарання у вигляді шести і п'яти років позбавлення волі в колонії загального режиму і штрафу 1 млн рублів за розтрату майна підприємства "Кіровлєс".

На думку прокуратури, вина підсудних повністю доведена у ході судового розгляду. Вирок буде винесено 18 липня.

У свою чергу, адвокат Навального Ольга Михайлова заявила, що прокуратура так і не надала докази вини її клієнта, і назвала процес "політичним".

МЕР ЯРОСЛАВЛЯ ЗААРЕШТОВАНИЙ ЗА ХАБАРНИЦТВО

Меру Ярославля Євгену Урлашову і трьом його підлеглим пред'явлено звинувачення у спробі отримання хабара.

За даними слідства, мер Ярославля і його підлеглі вимагали у директора місцевої компанії хабар. 4 липня суд помістив градоначальника під варту. Всі затримані, за винятком мера, провину визнали.

Видання «Новые известия» нагадує, що обраний рік тому мер був жорстко налаштований проти "Єдиної Росії", а нещодавно заявив про свій намір балотуватися в губернатори Ярославської області в 2017 році.

Ряд політологів, опитаних виданням, не виключають, що саме через це було прийнято рішення про усунення Урлашова з політичної арени.

ОГОЛОШЕНА АМНІСТІЯ ДЛЯ ПІДПРИЄМЦІВ

4 липня набула чинності економічна амністія, яка триватиме шість місяців. Очікується, що за цей час вийдуть на свободу до десяти тисяч підприємців. Під дію амністії потраплять громадяни, вперше засуджені за незаконне підприємництво, шахрайство, ухилення від сплати податків, порушення авторських прав і невиконання кредитних зобов'язань.

При цьому вони будуть зобов'язані відшкодувати збитки потерпілим. Амністія не торкнеться осіб, ув'язнених за махінації в особливо великому розмірі, а також за незаконну банківську діяльність.

АБРАМОВИЧ ЙДЕ З ПОЛІТИКИ ЧЕРЕЗ ІНОЗЕМНІ АКТИВИ

Мільярдер залишає пост спікера Чукотської думи.

Рішення Романа Абрамовича про відставку пов'язане із набранням чинності Федерального закону, який вводить заборону на іноземні рахунки чиновників.

7 травня Володимир Путін підписав закон про «націоналізацію еліт»: документом держслужбовцям заборонено мати іноземні активи та цінні папери. Жорсткість антикорупційних норм призвела до цілої серії відставок вихідців з бізнесу серед депутатів і сенаторів.

В управлінні Чукоткою Абрамович брав участь з 1999 року, коли був вперше обраний депутатом Держдуми. У 2001-2011 роках він двічі обирався губернатором регіону, працював спікером місцевого парламенту й інвестував десятки мільйонів доларів у місцеву економіку.

РОСІЮ НАЗВАЛИ БАГАТОЮ

Світовий банк оновив рейтинг країн за рівнем валового національного продукту (ВНП) на одиницю населення за рік і присвоїв Росії статус країни з "високим рівнем доходу".

Як підрахували економісти, дохід на одиницю населення в Росії піднявся до 12 тис. 700 доларів (якщо поділити ВНП на кількість жителів країни без урахування майнового розшарування та інших факторів).

Видання нагадує, що раніше Росія входила до групи середнячків, де показник  доходу на людину становить від 4 тис. 86 до 12 тис. 615 доларів.

«В КОНТАКТЕ» ПОВЕРНЕ МУЗИКУ КОРИСТУВАЧАМ

Соціальна мережа почала переговори зі звукозаписуючими компаніями. Сторони шукають компроміс: щоб користувачі могли легально слухати музику, а правовласники щось за це отримували.

Користувачі соціальної мережі донедавна могли завантажувати на сервери будь-які відеозаписи і звукові файли. Соціальна мережа ніяк не співпрацює з правовласниками, а також з легальними музичними сервісами.

Втім, Павєл Дуров відзначав, що "Вконтакте" працює за стандартами американського закону про захист авторських прав, та аудіо-та відеозаписи на прохання правовласників своєчасно видаляються, а після видалення завантажити їх знову не можна. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.