Світ

Моніторинг Runet: наступ на інтернет-піратів, путінська амністія і "звільнення" очільника РЖД

vg-news.ru
Минулого тижня топовими темами у російських ЗМІ стало нове законодавство, спрямоване на боротьбу з нелегальним контентом в інтернеті, "липове" звільнення глави Російської залізниці та сенсаційна заява Путіна щодо амністії засуджених підприємців.

FREEDOM HOUSE ЗАРАХУВАВ РОСІЮ ДО АВТОРИТАРНИХ РЕЖИМІВ

Росія в 2012 році залишилася в категорії авторитарних режимів, багато в чому - через «драконівські» заходи, прийняті Владіміром Путіним після повернення на президентський пост. Такого висновку дійшли автори рейтингу демократії у посткомуністичних країнах, складеного міжнародною правозахисною організацією Freedom House.

Росія отримала оцінку «6,21» за шкалою «1-7», де «1» - найвища оцінка демократичного прогресу, а «7» - нижча.

ДЕРЖДУМА ОГОЛОСИЛА ВІЙНУ ПІРАТСТВУ В ІНТЕРНЕТІ

21 червня Держдума прийняла закон, спрямований на «захист інтелектуальних прав в інформаційно-телекомунікаційних мережах». Норма, якщо її схвалять Совфед і президент, почне боротися з нелегальним розповсюдженням фільмів і серіалів в інтернеті. Першого серпня закон набуде чинності.

Думка експертів:

«У такій редакції законопроект спрямований проти логіки функціонування інтернету і вдарить абсолютно по всіх - навіть не тільки по користувачах інтернету і власників сайтів, але і по самих правовласниках. Обраний спосіб регулювання бореться не з піратами, а з інтернетом - це все одно, що назавжди закривати магістраль, на якій сталася одна аварія », - заявили в «Яндексі».

У Google погодилися з колегами, помітивши, що прийнята редакція «загрожує розвитку інтернету в Росії».

Медіадиректор компанії Gazprom-Media Digital, що продає рекламу на найбільших відеоплощадках Рунету, включаючи Rutube, - Тетяна Матвєєва наполягає, що закон у нинішньому вигляді і правовласникам не допоможе збільшити доходи.

ПУТІН ОГОЛОСИВ ПРО ШВИДКУ ЕКОНОМІЧНУ АМНІСТІЮ

Економічна амністія, про яку оголосив президент РФ на Петербурзькому міжнародному економічному форумі, стала однією з головних його подій.

Відповідно до проекту амністія торкнеться тих, хто скоїв злочини у сфері підприємницької діяльності, але засуджений вперше. Хто вже відшкодував або згоден відшкодувати завдані збитки і збитки потерпілим.

Путін попросив Держдуму розглянути і підтримати проект "в стислі терміни".

ЗАГАДКОВА ІСТОРІЯ З "ВІДСТАВКОЮ" ГЛАВИ  РОСІЙСЬКОЇ ЗАЛІЗНИЦІ

У середу ввечері агентство «РИА Новости» з посиланням на прес-службу уряду передало, що Владімір Якунін звільнений з посади. Вже через півгодини надійшло спростування.

Пізніше в «РИА Новости» повідомили, що горезвісний документ був нібито відправлений з домена aprf-gov.ru, зареєстрованого невідомими особами 16 червня 2013 і відрізняється від справжнього домену прес-служби уряду всього на один символ : замість дефіса у справжнього домену в імені стоїть крапка (aprf.gov.ru).

Глава РЖД займає свій пост з 2005 року, але інцидент трапився саме тоді, коли він став героєм критичних публікацій, пов'язаних як з еффектівністю управління підприємством, так і з розкішним маєтком під Москвою, до якого він нібито має пряме відношення.

ПАВЄЛ ДУРОВ ПОВЕРНУВСЯ ДО РОСІЇ

Засновник соціальної мережі «ВКонтакте» з'явився на вечірці «Мегафона» в Санкт-Петербурзі.

Про те, що Дуров найближчим часом може повернутися до Росії, стало зрозуміло після того, як на початку червня його прізвище виявилося у списку гостей Форуму. Крім того, в цей же час стало відомо, що слідчий комітет припинив кримінальне переслідування Дурова і перекваліфікував порушення в адміністративне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.