Світ

Моніторинг Runet: викриття американського «Джеймса Бонда», вчених прирівняли до іноземних агентів та білий вертоліт Путіна у Кремлі

directpress.ru
Минулого тижня російські ЗМІ переймалися шпигунським скандалом, горезвісним законом про іноземних агентів в Росії та відкриттям вертолітнього майданчика у Кремлі вартістю 200 мільйонів рублів

В РОСІЇ ВИКРИЛИ АМЕРИКАНСЬКОГО ШПИГУНА

Співробітника посольства США Райна Фогля російські спецслужби спіймали в перуці і з пачками грошей і назвали його шпигуном. Новина стала ласим шматочком для блогерів, які скучили за шпигунськими скандалами.

Вадім_Трахачьов: Прямо, як у Висоцького у пісні про шпигуна "Пародія на поганий детектив".

Костянтин Жуков: Американський дипломат Райан Фогл нагадує комедійного агента Остіна Пауерса, а на Джеймса Бонда він взагалі жодного разу не схожий.

Васілій_Манухов: Типова інсценування. Як і вся катавасія з "агентами Держдепу" і російською опозицією. Наша влада намагається підняти собі рейтинг, і в цій грі з агентами американці, схоже, підіграють нашим лідерам.

@ Azmbog: Не секрет, що в США є російські, а в Росії - американські розвідники. Але зверніть увагу, як це подають наші ЗМІ: у США працюють російські розвідники, а в Росії - американські шпигуни ...

ВЧЕНИХ ПРИРІВНЯЛИ ДО ІНОЗЕМНИХ АГЕНТІВ

Досі російські наукові організації не підпадали під дію закону "Про іноземних агентів". Тепер вчені фактично стають ними, нехай і без формальної процедури оголошення їх "агентами". Новий порядок отримання зарубіжних наукових грантів, введений постановою уряду від 23 квітня, зобов'язує грантодавців щоразу "отримувати право" на свою діяльність.

КУДИ "ПЕРЕТЕКЛИ" ГРОШІ З КІПРУ

За даними Центробанку, Кіпр за підсумками минулого року став лідером з відтоку прямих інвестицій в Росію - обсяг операцій скоротився в порівнянні з 2011 роком на $ 9,7 млрд.

Слідом за Кіпром в лідерах йдуть Британські Віргінські острови: обсяг прямих інвестицій в Росію з цієї юрисдикції за минулий рік скоротився на $ 4,7 млрд. Навпаки, зростання даного показника на $ 7 млрд в 2012 році був зафіксований для Люксембургу, на $ 4,6 млрд - для Ірландії, на $ 2,8 млрд - для Нідерландів.

«ЕСЕРА» ПОНОМАРЬОВА ЧЕКАЄ КРИМІНАЛЬНА СПРАВА І ПОЗБАВЛЕННЯ ДЕПУТАТСЬКОЇ НЕДОТОРКАННОСТІ

На цьому тижні слідчі направлять до Генпрокуратури матеріали, які доводять вину «есера» Іллі Пономарьова в рамках справи фонду «Сколково», і попросять позбавити його депутатської недоторканності.

Скандал навколо «Сколково» розгорівся в середині квітня - тоді слідчі з'ясували, що віце-президент фонду Олексій Бельтюков передав Пономарьову $ 750 тис. з коштів інноваційного центру - на ці гроші депутат повинен був прочитати ряд лекцій в різних містах Росії, а також виконати науково- дослідницьку роботу. Досі сам Пономарьов проходив у справі лише як свідок.

Пономарьов може стати четвертим депутатом, позбавленим за останній час недоторканності.

"НЕБО, ВЕРТОЛІТ, ДІДУСЬ": НОВИНА ПРО ВЕРТОЛЬОТИ ПУТІНА ВИКЛИКАЛА ГРОМАДСЬКИЙ РЕЗОНАНС

У Кремлі для президента Росії Владіміра Путіна побудували вертолітний майданчик. Спорудження вертолітного майданчика в Кремлі обійшлося майже в 200 млн руб. Передбачається, що президент буде пересідати зі свого лімузина у вертоліт Мі-8 в літній час. Такий спосіб пересування має на меті розвантажити транспортні артерії Москви.

Його вже практикує прем'єр-міністр Дмітрій Мєдведєв, а незабаром власна вертолітний майданчик з'явиться у міністра оборони Сєргєя Шойгу.

Реакція блогерів

"Автобуси їдуть по виділеній смузі, вантажівки ночами, Путін пересів на вертоліт, ні гірше ні краще, пробки 7 балів", - @ ILPetrova59.

"Один фіг, за маршрутом руху вертольота Путіна, на землі перекриють рух. Хрін за редьки не солодший. Путін, небо, вертоліт", - пише користувач Twitter @ vovach72.

"Путін пересідає з кортежу на вертоліт. Хоча на стерхов було б епічніше", - жартує блогер і журналіст Васілій Басов.

"Путін буде літати на роботу. Небо. Вертоліт. Дідусь" - Twitter РБК.

"Ех! Путіна вже не влаштовують журавлі, тепер йому #вертоліт подавай", - пише у Twitter користувач @ Evgeniy_Hirch.

КАДИРОВ ОБРАЗИВСЯ НА БЛОГЕРІВ

Глава Чечні Рамзан Кадиров опублікував у своєму Instagram фото з Бекханом Ібрагімовим, засудженим за участь в бійці, в ході якої був убитий футбольний фанат Юрій Волков. Це фото викликало жваче обговорення у блогерів.

У дописі «СТЕНА. УСТАЛ. НАДОЕЛО» у своєму ЖЖ глава Чечні написав:

«Хотів поділитися і сказати багато чого. А ось сів і подумав: "Навіщо і для чого? Щоб викликати нову хвилю нерозуміння і критики?", а пізніше Кадиров додав: «За Вашими коментарями взагалі нічого істотного, одна порожня болтологія. Тому я думаю, що мені напевно краще видалити інстаграм і працювати, не цікавлячись Вашими думками з того чи іншого питання».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.