Світ

  ▪   Роман Малко

Алєксєй Навальний: Невдовзі на вулиці Москви вийде мільйон росіян

Відомий російський блогер і опозиційний діяч у бліц-інтерв’ю розповів Тижню про перспективи протестного руху і неможливість силового сценарію з боку влади

У. Т.: Що вимагає російська опозиція і особисто ви?

– Вибори, що відбулися, не були легітимними. Це визнають всі. Нам потрібні нові. І ті положення законодавства, які планується схвалити 2015 року, мають прийняти негайно. Реєстрація політичних партій і проведення перевиборів. Це дасть змогу в країні здійснити трансформацію і транзит влади так, щоб уникнути потрясінь з одного боку і мати легітимну владу – з іншого.

У. Т.: Якщо влада відмовиться виконати ці вимоги, що ви робитимете?

– Ми будемо виходити, допоки вимоги не будуть виконані. Я переконаний, що роздратовані люди, попри те, що вони діятимуть мирно, вимагатимуть дедалі наполегливіше.

Звісно, я братиму участь у всьому цьому всіма силами. Я один із тих, хто був обманутий. Як звичайний громадянин, який мешкає в районі Мар’їно, я голосував проти партії шахраїв-злодіїв, і мене не влаштовує, що мій голос був украдений.

Читайте також: Мітинг у Москві: виганяли Путіна, шанували Гавела і пообіцяли не чіпати «маленьких нашистів»

У. Т: Чому на вулицю вийшло так багато людей?

– Тому що вкрадено дуже багато голосів. В Москві привласнено не менше 1,5 млн голосів. І це лише в столиці. Очевидна махінація, неприховане шахрайство. Причому воно було зроблено так відверто, так демонстративно, що терпіти його більше просто немає сил. Думаю, зараз вийшло не менше 150 тис. людей за мінусової температури. Навіть, якщо було б -20˚С, то вийшло б стільки ж. Я переконаний, що незабаром вийде мільйон.

У. Т.: Ви не боїтеся, що влада спробує застосувати силу?

– Думаю, що будь-кому зрозуміло, що неможливо вже вдаватися до силових методів. Влада боїться вже цього. Це неможливо ні розігнати, ні посадити.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.