Світ

  ▪   Марія Очеретяна

Великий фанат Туреччини. Якої помилки припустився Трамп

Фото: ВВС
Із переговорів у США Ердоган вийшов не лише неушкодженим, але й переможцем.

Минулого тижня турецький президент Таїп Ердоган отримав листа від американського лідера Дональда Трампа. У листі президент США пообіцяв, що Туреччина зможе уникнути санкцій за купівлю російських ракетних установок, якщо лідери держав зможуть "владнати деякі питання". Йшлося про закупівлю Анкарою російських С-400 та операцію у Сирії проти курдів. 

 

13 листопада під час зустрічі з Трампом турецький лідер дістав iPad і почав показувати президенту США пропагандистський фільм, у якому лідери курдський "Демократичних сил Сирії" були зображені жахливими терористами. Сенатори, які були присутні на зустрічі, обурювалися, але президент сидів і дивився відео, час від часу коментуючи його. Згодом він сказав, що захищати курдів - не в інтересах США.

 

Також, хоча Трамп заявив, що закупівля російських ракет Анкарою створює "серйозні виклики", він назвав себе "великим фанатом Туреччини" і висловив оптимізм щодо майбутньої торговельної угоди на $100 млрд. Президент оптимістично заявив, що така угода принесе користь як Туреччині, так і США.

 

 

Як пише СNN, така поведінка президента розчаровує американських законодавців, адже Туреччина значною мірою позбулася загрози санкцій із боку Конгресу. За інформацією ЗМІ, двопартійна група депутатів просила Трампа скасувати зустріч. Республіканка Ліз Чейні закликала відмовити у в'їзді охоронцям Ердогана, які були причетні до побиття у Вашингтоні у 2017 року активістів, що виступили проти приїзду турецького лідера до США.

 

Блейз Містал із Інституту Гадсона пише у колонці для NBC News, що така політика Трампа є серйозною помилкою. Він зазначає, що Ердоган вміє говорити те, що американський президент хотів би почути, а адміністрація Трампа не має чіткої стратегії щодо поведінки з Туреччиною. Ймовірно, вважає дослідник, турецький глава погодився на візит до США, щоб переконати Трампа знехтувати закликами Конгресу притягнути Туреччину до відповідальності. 

 

Як пише Льюїс Фішман для ізраїльського Haaretz, Ердоган натомість показав, наскільки хорошим політиком він є. Із переговорів зі США, де до Туреччини ставляться вороже через внутрішні репресії та міжнародний "авантюризм", турецький лідер вийшов не лише неушкодженим, але й переможцем. Трамп зустрів його як "доброго друга" і захищав від ЗМІ, які могли би викликати в Ердогана невдоволення. 

 

 

Автор додає, що оскільки американський президент хотів за будь-яку ціну виконати свою передвиборчу обіцянку та вивести війська США із Сирії, Ердоган зрозумів, що цим можна маніпулювати. Це розуміють і засуджують турецького президента як демократи, так і республіканці, але не Трамп. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.