Світ

  ▪   Підготував: Анатолій Шара

Die Welt: чорні технології в Австрії, зранений Іран, російська церква в Європі

Ситуація навколо Ірану та російські впливи у Європі – ключові теми видання

В Австрії виник черговий політичний скандал. Як і попередні він пов‘язаний з нинішніми ключовими політичними силами. Через відео, точніше через певні висловлювання, давній лідер партії Партії Свободи та віце-канцлер Штрахе подав у відставку. У цих скандалів є спільний знаменник  - це робота консультанта-політтехнолога Тала Зільберштайна з Ізраїлю. Він працює на австрійських соціал-демократів. Цей політтехнолог напрацював собі досить недвозначну репутацію. Він концентрується на знищенні конкурентів, демонізуючи їх та створюючи негативний образ. Задля досягнення мети він може піти на все, що завгодно. Його команда могла навіть створювати фейкові сторінки політиків в соціальних мережах. Нещодавно його арештували з іншими клієнтом. Тож нині соціал-демократи намагаються применшити роль Зільберштайна в своїй кампанії. Тому коли в мережі з’явилося відео з Ібіци, то стало зрозуміло, що до цієї події хай хоч мінімальне  але має стосунок ізраїльський політтехнолог. Звичайно, що він самотужки просто не міг організувати подібне. Австрійські медіа почали розбиратися й з роллю арт-групи Німецького центра політичної краси. Адже саме їх акаунт в Twitter почав виставляти відео Штрахе з Ібіци. Філіп Рух – засновник організації не зміг підтвердити чи спростовувати свою роль в цьому скандалі. Прокуратура Відня почала розбиратися хто ж організував скандал в країні, але вже зараз зрозуміло, що це довга історія. Очевидно, австрійцям доведеться почекати, щоб зрозуміти хто скинув їх віце-канцлера.

 

Читайте також: Die Welt: Популісти всіх країн

 

Нір Бомс пише, що Іран схожий на зраненого коня, якого затягує болото. Ескалація конфлікту з США відбувається в найбільш непідходящий час для Ірану, адже режим знаходиться в стані внутрішнього занепаду. Стихійні лиха погіршують ситуацію. Але таке становище робить його керівництво непередбачуваним. Десь приблизно рік тому США вийшли з ядерної угоди з Іраном. З тих пір, адміністрація нинішнього президента посилила тиск на цю країну. Зараз важко передбачити реакцію ісламського режиму на дії США. Санкції Вашингтону досить сильно впливають на іранську економіку. Це вже має руйнівні наслідки. Потрібно сказати, що спочатку реакція іранської спільноти була досить млявою. Але потім ескалація настроїв поступово посилювалася  і тоді посипалися погрози. Складні відносини з США прийшли для Ірану в найбільш несприятливий час. Потужні зливи нищать країну на Каспійському морі. Все це стало можливим через нехтуваннями правилами безпеки при будівництві доріг та мостів та повальною вирубкою лісів. Це справді були катастрофи. Народний гнів дуже сильний та глибокий. Ісламський режим боїться його проявів. Дійшло до того, що вони почали закривати очі на те як на територію міст Ахваз, Дезфул та Абадан почали проникати шиїтські бойовики з Іраку. Революційна гвардія Ірану стверджує, що вона прийшла допомагати жертвам повіней. Але люди в провінції Хузестан переконані в іншому – вони приїхали, щоб залякати народ та не допустити масових заворушень. Ісламський режим боїться повторення історії 2017 року. Але правду не викинути, гнів та незадоволення в Ірані зростає космічними темпами. Ніхто не може сказати як виглядає майбутнє ісламського режиму, але вони нерайдужні. Режим нагадує пораненого старого коня, який тоне в болоті. Тим менш Іран готовий на будь-які неочікувані дії.

 

Читайте також: Die Welt: Битва дезінформацій

 

  Європейські «праві» отримують підтримку від фондів та олігархів, які пропагують «рускую православную вєру». Ця м’яка сила є важливим елементом впливу Кремля на політику ЄС. Дмітрій Смірнов очолює комісію у справах із захисту сім’ї, охороні материнства та дитинства Російської православної церкви. Його товариш Алєксєй Комов підтримує це на міжнародному рівні. Вони створили цілу мережу ультра-консерваторів в Європі та просувають ідеї РПЦ/ Владіміра Путіна. Також займаються тим, що організовують різні заходи, де намагаються зав’язати контакти з людьми, які мають подібні цінності і втягують їх в свою орбіту. Фактично, вони створили мережу російських агентів впливу. Кремль активно використовує ці засоби для створення потрібного собі публічного контексту. Саме з таких людей починалася підтримку Національного Фронту в Франції. А фінансують всі ці анти-європейські рухи російські олігархи, які живуть в Європі. Парадоксально, правда ж? В самому ЄС є прихильники РПЦ. Наприклад, Віденський інститут Суворова є такою собі зв’язуючою ланкою між ультраправими» та православними фундаменталістами з Росії. Вони атакують в публічному просторі будь-які пан-європейські ініціативи. Думаю, Вам зрозуміло кому це вигідно. Деякі члени німецької партії AfD (Альтернатива для Німеччини) навіть не приховують своїх православних  вподобань та самі шукають контакти. РПЦ стала дуже важливим елементом для просування інтересів російської держави. Православні цінності тепер слугують Кремлю. Вони обслуговують його політичні інтереси.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.