Світ

  ▪   Підготував: Юрій Лапаєв

Справа Манафорта: що чекає на Трампа

Голові передвиборчого штабу Трампа та колишньому політтехнологу Януковича оголосили обвинувачення

Полу Манафорту та його партнеру по бізнесу Ріку Гейтсу в понеділок було оголошено обвинувачення у відмиванні грошей та ухилянні від сплати податків. За словами авторів The New York Times, це значне зрушення в спеціальному розслідуванні російського втручання, що може зіпсувати першу річницю перебування Трампа на посту президента. За даними спеціальної ради, на які посилається видання, Манафорт зміг приховати близько $18 мільйонів, які пізніше вклав у нерухомість та послуги, його колега Гейтс - $3 мільйонів. Пол Манафорт очікував обвинувачення з літа, коли йому вперше було оголошено про підозру в скоєнні злочинів. Як зазначає The New York Times, з того часу почали поширюватися чутки про можливу угоду слідства в обмін на цінну інформаціє. Втім, за словами адвоката Манафорта, Кобба, наразі немає жодних свідчень про те, що його підзахисний запропонував якусь критичну інформацію про чинного президента. У той же час, колишній діловий партнер Манафорта, Роджер Стоун молодший зазначив, що йому немає чого запропонувати прокурорам, які займаються справою Трампа.

У свою чергу, видання Deutsche Welle повідомляє про прибуття Манафорта на допит до ФБР. Як йдеться в статті, крім фінансових злочинів, Манафорту наразі інкримінують ще й змову проти Сполучених Штатів та неправдиві свідчення, усього йдеться про 12 пунктів обвинувачення. При цьому підкреслюється, що після початку розслідування проти Манафорта, Дональд Трамп намагався мінімізувати контакти з ним і наполягав, що Манафорт працював в його передвиборчому штабі лише дуже короткий час.

Читайте також: Манафорту пред'явили звинувачення за 12 пунктами

Зайвий раз нагадав про це і сам Трамп, написавши в своєму мікроблозі Twiiter, що обговорюються події минулорічної давнини, коли Манафорт ще не був частиною його команди. Водночас Трамп намагався перемкнути увагу на «нечесних демократів» та Клінтон. Сама Клінтон, за словами її речника, відмовилася коментувати останні події довкола президента та його компаньйонів.

Водночас, незважаючи на таке загострення, за даними американського телеканалу CNN, Трамп не планує просити про звільнення Роберта Мюллера, колишнього співробітника ФБР, а тепер спеціального радника, який веде розслідування втручання у президентські вибори з травня цього року. Адміністрація Президента поки що тримається позиції, що обвинувачення Манафорта та Гейтса не мають стосунків до справи Трампа. Хоча на думку видання, Мюллер може висунути додаткові обвинувачення. Таким чином, на думку американських журналістів, це свідчить про драматичні зрушення в справі розслідування російського втручання, адже слідство вже наблизилося до оточення чинного президента.

Читайте також: NBC: Манафорт отримав від наближеного до Кремля олігарха $60 млн

Британське видання The Economist, розглядаючи перспективи розслідування зазначило, що Мюллера часто описують як «принципового бойскаута», і він не буде шукати політичних жертв, натомість радше зосередиться на справжньому пошуку винних. Автори видання припускають, що в його розпорядженні вже є податкові декларації, які відмовився оприлюднювати Трамп. В них може бути підтвердження того, що кампанія президента була підтримана «брудними» грошами з Росії, хоча сам Трамп поки що це спростовує. За прогнозами журналістів,  якщо демократи зможуть отримати контроль над однією чи декількома палатами Конгресу на майбутніх виборах 2018 року, вони зможуть спробувати оголосити імпічмент Трампу. У свою чергу, Трамп може в звичний для себе спосіб назвати результати розслідування фейком і рекомендувати Міністерству юстиції заборонити їхню публікацію. Так чи інакше, все більше американців прагнуть закінчення цієї складної та тривалої політичної вистави.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.