Світ

  ▪   Ольга Ворожбит

Світ про Україну: допомога зброєю, завершений ленінопад та карти поляка для українців

Минулого тижня американські ЗМІ далі роздумували про те, чи мають США надати Україні летальну зброю, а німецькі – чи не стануть українці та білоруси новою хвилею міграції до Німеччини завдяки карті поляка

Старший науковий співробітник Американської ради міжнародних відносин (American Foreign Policy Council)  Стівен Бленк у своїй колонці на сайті The Hill закликає своїх колег та представників американської влади надати Україні озброєння.

На сьогодні рішення про те, надавати летальну зброю Україні, чи ні, залежить від рішення Білого Дому. І Державний департамент, і Пентагон, і спецпредставник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер його уже погодили.

Попри те, пише Бленк, опоненти цього рішення продовжують розливатися думками у американських медіа. Утім, їхні аргументи, на думку Бленка, необґрунтовані

“Росія вже є і буде спровокована, незважаючи на те, що ми робимо. Але якщо не робити нічого, це заохочує її нарощувати агресію проти України, як вона це вже робить з відносною безкарністю”, - пише Бленк. Він також нагадує, що Росія щодня порушує Мінські угоди, а її армія вбила вже більше 10 тис українців, поруйнувала східну та південну Україну та, “вдається до етнічних переслідувань, якщо не етнічних чисток, в Криму, збиває беззбройні цивільні повітряні судна”.

Надаючи Україні зброю, США, на думку Бленка, підіймають ціну для Росії до рівня, після якого останній буде складніше дозволити собі агресію. Експерт вважає, що в інтересах США, як гаранта європейської та української безпеки та захисника ліберального світового порядку, не дозволити винагородити Росію за її агресію. “Неспроможність до дій не лише винагороджує російську агресію, але фактично збільшує шанси, що американське військо воюватиме в Європі”, - вважає він.

Відповідаючи на закиди тих, хто не задоволений перебігом реформ в Україні та іншими недоліками тутешньої демократії, Стівен Бленк каже: “Україна може бути не ідеальною. Але вона захистить власну свободу і лише хоче, аби ми дали їй інструменти для завершення цієї роботи, як ми обіцяли це зробити раніше”.

Читайте також: Яку військову допомогу лобіюють «друзі України» у США

Крістофер Міллер у своєму матеріалі на сайті The Atlantic пише про те, як Росія ставиться до своїх ветеранів, що повертаються із російсько-української війни на Донбасі: “До добровольців, що повертаються, ставляться більше, як до незручності, а не як до національних героїв”.

Матеріал починається з історії Андрєя Камаєва, який поїхав воювати на Донбас за “русский мир”, а ще за прикладом свого діда -- радянського розвідника, а тепер без однієї ноги намагається вижити у Санкт-Петербурзі.

“Ці російські ветерани не повертаються героями. У більшості з них шрами, фізичні і моральні, а не маючи ветеранських пільг та з огляду на малу кількість робочих місць, вони борються за виживання. Понад те, боротьба серед різних їхніх груп через ідеологію, стратегію чи спадщину унеможливлює їх об’єднання у більш впливовий голос”, - вважає Міллер.

Журналіст також перелічує основні причини того, чому ці росіяни добровільно йдуть воювати на територію іншої суверенної держави.

Читайте також: Дебати Гіркіна та Навального: Чужий проти Хижака

“Більшість добровольців, які говорили зі мною, були звичайними громадянами з різним рівнем військової підготовки, але готові взяти зброю з різних причин, від патріотизму до авантюризму”, - пише Міллер. Він відзначає, що багато хто із його співрозмовників  однією з причин називали відновлення “русского мира”. Серед інших мотивів були “тези” російської пропаганди, як от “фашистський уряд” у Києві чи розширення НАТО.

Британські видання  The Times  та The Independent відзначають, що в Україні нарешті знесли пам'ятники усіх Ленінів (1320).

“Пам'ятники більшовицькому лідерові розібрали в кожному містечку, селі та місті, які перебувають під контролем київського уряду, що усунув від влади проросійського президента Віктора Януковича три роки тому”, - пише The Independent і додає, що ініціатива з декомунізації, яка стала законом у 2015-му році, також передбачає перейменування вулиць та міст.

 

“Багато місць було названо на честь українських героїв, однак вулиця Леніна на Закарпатті була перейменована на вулицю Леннона в честь соліста гурту The Beatles”, - не оминуло увагою такий факт британське видання.

 

Німецька  Die Welt  пише про польську “Greencard”, Карту Поляка, яка відкриває для українців та білорусів “усі двері до ЄС”, і називає її небезпечною для Німеччини.

 

“Багато українців та білорусів мріють про краще життя в ЄС. Польща прокладає для них шлях завдяки Карті Поляка. Отримати її доволі просто. Для Німеччини це може означати неконтрольовану імміграцію”, - пише видання.

Далі видання стверджує, що для сотень тисяч це може стати швидким вхідним квитком до всього ЄС. “Те, на що інші повинні чекати протягом багатьох років, власники Карти Поляка отримують у пришвидшеному темпі: їм можна працювати і вчитися у Польщі, а також негайно податися на дозвіл на постійне проживання. А однорічного проживання може бути достатньо для того, щоб отримати польське громадянство”, - пише видання.

Читайте також: Капелан Василь Іванюк: «Сім’я в солдата на першому місці»

На думку авторів Die Welt, ця тема може стати гарячою cаме в часи міграційної кризи, оскільки те, що для Польщі є контрольованою міграцією, для Німеччини може стати в довготривалій перспективі неконтрольованою. Видання також подає статистику видачі карти поляка. З часу їїзапровадження у 2008 році польське Міністерство закордонних справ видало 200 тис карт. В основному їх отримувачами були білоруси (95 тис) та українці (87 тис).

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.